05 травня 2020, 16:46

Громадські організації закликають утриматися від змін у Prozorro

Transparency International Ukraine

4 травня 2020 р. Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко в ефірі "Свободи слова на ICTV" висловив намір реформувати систему електронних закупівель Prozorro, аби надати пріоритетності українським підприємствам, зокрема через локалізацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як змінилися правила оподаткування благодійної допомоги в 2020 році".

Про це повідомляє Transparency International Ukraine.

Так, Transparency International Ukraine і Центр протидії корупції закликають міністра утриматися від поспішних і невиважених змін у системі Prozorro чи до чинного законодавства. "Подібні ініціативи можуть негативно позначитися на конкуренції, призвести до здорожчання закупівель і порушень міжнародних зобов’язань, взятих Україною в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Одними з невід’ємних принципів публічних закупівель є добросовісна конкуренція, недискримінація учасників та рівні правила "гри"", - зазначили організації.

За даними модуля аналітики BI Prozorro 99,5% учасників і переможців публічних закупівель - саме українські компанії та підприємці, що свідчить про відсутність потреби додаткового захисту українських компаній у сфері закупівель.

"Звертаємо увагу міністра, що електронна система закупівель не встановлює і не може встановлювати будь-яких правил проведення публічних закупівель в Україні, зокрема питань пріоритетності учасників закупівель. Вказані питання регулюються винятково чинним законодавством України. 

Крім цього, 19 квітня 2020 р. набула чинності року нова редакція закону "Про публічні закупівлі". Вона привела у відповідність законодавство у сфері закупівель до директив Європейського союзу згідно з міжнародними зобов'язаннями", - йдеться у заяві.

Читайте також: "Подати заяви про державну реєстрацію актів цивільного стану можна через вебпортал".

"Відтак будь-які зміни до законодавства чи системи електронних закупівель, які стосуються усунення чи обмеження конкуренції, є неприпустимими. Водночас питання локалізації потребує додаткового вивчення та дослідження економічного ефекту від впровадження у сфері закупівель і не може суперечити міжнародним зобов’язанням України", - вказали організації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати