24 квітня 2015, 15:44

ГПУ намагається відсудити Києву землю у Лаврі

Прес-служба Генеральної прокуратури України

Органи прокуратури оскаржили в суді незаконні рішення Київської міської ради, якими комерційним структурам передано в оренду під забудову земельну ділянку площею 0,87 га у провулку Киянівському, 12а, у Шевченківському районі м. Києва, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазначена земельна ділянка розташовується в центральному історичному ареалі столиці, на території охоронної зони об'єкта всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО «Київ: собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра».

Незважаючи на те, що на вказаній території заборонена будь-яка забудова, крім будівництва особливо важливих об'єктів, у 2007 та 2013 роках Київська міська рада прийняла рішення про передачу комерційним структурам земельної ділянки для будівництва офісно-житлового комплексу з підземною автостоянкою. При цьому в порушення Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, ратифікованої Україною в 1988 році, про такі рішення навіть не було повідомлено Комітет всесвітньої спадщини.

Реагуючи на вказані порушення, прокуратура м. Києва звернулася з позовом про визнання недійсними рішень Київської міської ради і укладених нею договорів оренди землі, однак у його задоволенні було відмовлено.

Принципово відстоюючи інтереси держави в суді, Генеральна прокуратура України звернулася із заявою про перегляд вказаних судових рішень Верховним Судом України.

Найвища судова інстанція погодилася з обґрунтованістю доводів Генеральної прокуратури України та 22.04.2015 скасувала постанову Вищого господарського суду України, а справу передала на новий касаційний розгляд.

 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати