05 жовтня 2022, 16:26

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував Богдана Львова із штату ВС

Пресслужба Верховного Суду

Всеволод Князєв 05.10.2022 видав наказ про відрахування Львова Богдана Юрійовича зі штату Верховного Суду на підставі інформації Служби безпеки України, у якій підтверджено наявність у Львова Б. Ю. громадянства російської федерації за даними реєстрів рф. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


310599021_476699851164577_4597635658982014338_n

Про це повідомляє пресслужба ВС.

У Верховному Суді зазначають, що згідно з Конституцією України повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин здійснити відрахування зі штату суду відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» має голова суду. 

"Це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та Закону застосовуються вперше. Але в часи повномасштабної війни з російською федерацією, коли на фронті та в тилу гинуть наші найкращі громадяни, ми не можемо дозволити навіть найменший сумнів в об’єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів", - наголосив Голова ВС Всеволод Князев.

Він повідомив, що незважаючи на те, що Богдан Львов заперечує наявність у нього паспорта рф, його дії і сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, спричиняють недовіру суспільства до рішень Верховного Суду, чого ніколи не повинно статися. 

Верховний Суд у своїх діях покладається на відомості Служби безпеки України до того моменту, поки їх не спростовано в передбаченому законом порядку, тож Богдан Львов не позбавлений права доказувати відсутність у нього громадянства рф.

"Впевнений, що Верховний Суд гідно подолає цю кризу, адже довіра до суду та судової системи – це те, заради чого кожного дня працюють судді ВС", - резюмував Голова ВС.

Хронологію подій в історії з виявленням російського паспорта у Голови КГС ВС Богдана Львова читайте тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати