21 січня 2021, 15:17

Голова НКЦПФР презентував проєкт першого всеукраїнського хабу для торгівлі товарами та фініструментами

Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

На засіданні Кабінету Міністрів України 20 січня 2020 року Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку), представив проєкт меморандуму щодо створення УМФЦ (Українського міжнародного фінансового центру).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Контроль за кіберзахистом та інформаційною безпекою банків посилюється"

Зазначається, що дана ініціатива стала можливою завдяки прийняттю Закону №738 щодо спрощення залучення іноземних інвестицій і нових фінансових інструментів. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що створення сприятливих умов для функціонування фінансового ринку капіталів — один з ключових кроків для будівництва успішної України: «Найближчим часом ми його схвалимо та передамо для подальшого підписання з нашими міжнародними партнерами».

Також Денис Шмигаль відзначив: «Фондовий ринок — це те, що є в усіх наших успішних сусідів. Тому його створення є одним із пріоритетів Уряду. Адже це означатиме додаткові фінансові інструменти для внутрішнього та зовнішнього інвестора». 

УМФЦ буде повністю інтегрованою в українську правову систему, а також надасть рівні можливості і привілеї кожному локальному та міжнародному учаснику. 

Чому проєкт є таким важливим для України та які його переваги?

  • прозорі правила та регулювання;
  • запобігання корупції та шахрайства; 
  • підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу на міжнародній арені;
  • підвищення активності ринку – збільшення суми оподаткованого прибутку;
  • підвищення конкуренції – збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій та зростання ВВП;
  • інвестиції створюють робочі місця;
  • підвищення стандартів життя українців; 
  • стабільна пенсійна система та підвищення розміру пенсій; 
  • справедливі ціни на енергоресурси тощо. 

«Результатом розвитку ринків капіталу та товарних ринків буде прискорення економічного зростання та покращення рівня життя українців. У цьому і полягає суть програми реформ» – наголосив Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв. 

Проєкт передбачає новий оншорний регіональний центр ринків капіталу та товарних ринків, який включатиме в свою структуру п’ять установ: Консультативну раду, Бюро зв'язків з інвесторами, Арбітражний центр, Універсальну біржу та Фінансово-інфраструктурний холдинг. 

«Невизначеність з верховенством права – це основна причина небажання інвестувати в Україну. Вирішити цю проблему допоможе окремий арбітражний центр, до якого будуть залучені професійні арбітри з великим досвідом роботи» – зазначив Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР. 

Запуск проєкту планується восени 2023 року, але уже зараз ведеться робота над розробкою проєктів нормативної бази. 

Нагадаємо, за IV квартал 2020 року виявлено понад 40 сумнівних фінансових проєктів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати