08 лютого 2023, 10:53

Голова НКЦПФР: Коли Україна переможе у війні, то нам не обійтись без ринку капіталів

Пресофіс НКЦПФР

7 лютого голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Руслан Магомедов взяв участь у стратегічній офлайн-сесії "Про війну без краваток: чого ми досягли і до чого готуємось". Організатор заходу – Незалежна асоціація банків України (НАБУ), повідомив пресофіс НКЦПФР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НКЦПФР допустила до обігу облігації, які випущені Канадою для підтримки України".

Під час свого виступу на дискусійній панелі Магомедов розповів про виклики війни для ринків капіталів та його регулятора, а також про доленосні рішення Комісії та дерегуляцію. Зокрема, він акцентував на реформах, над якими зараз працює НКЦПФР: сек’юритизація, інвестиційні рахунки, віртуальні активи, пенсійна реформа, товарний ринок – розвиток агросектору та реформа самої Комісії (Закон №5865).

"Ми розуміємо, що коли Україна переможе, то сюди прийдуть інвестиції у великих обсягах. Частина з них буде прямими інвестиціями, інша частина піде через банківські механізми, але без ринку капіталів ми не обійдемось. Адже багато західних інвесторів і не тільки звикли до цього ринку, це для них звичний інструмент. І для того, щоб це було цікаво та максимально зручно, ми маємо привести наше податкове законодавство у відповідність. Бо зараз воно не дуже сприяє для залучення інвестицій через цінні папери, оскільки преференції лише для ОВДП", повідомив Руслан Магомедов.

Також голова Комісії додав: "Якщо говорити про інвестиції, то історично наші громадяни люблять вкладати кошти в нерухомість. Зараз це механізм забезпечення житлом громадян та метод інвестицій для деяких з них. Коли почнеться становлення економіки після війни, то іпотека стане ще й бізнесом. Дійсно, іпотека - це те, що допоможе відновити нашу країну. Тому ми працюємо над таким фінансовим інструментом, як сек’юритизація, щоб іпотека запрацювала саме так, як у всіх розвернених країнах. Для банків це стане ще одним ефективним додатковим інструментом, не лише ОВДП і облігації місцевої позики, а й іпотечні цінні папери. Для цього необхідні законодавчі ініціативи та перебудова інститутів рейтингових агентств, над цим і працює Комісія. Ми б хотіли залучити також фахівців НАБУ до цього процесу, адже ви знаєте, що потрібно учасникам ринку".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати