23 липня 2015, 13:24

Голова Антикорупційного бюро: перші справи можуть бути в суді цього року

ВВС-Україна

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв'ю ВВС не виключив, що його відомство може передати перші справи до суду вже цього року, але назвав малоймовірним, що до 2016 року можуть бути перші вироки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ми плануємо розпочати перше розслідування приблизно в жовтні 2015 року», - зазначив А. Ситник. До того часу, за його словами, згідно з законом, усі співробітники Національного антикорупційного бюро призначаються на посади через відкритий конкурс. Він проводиться безпосередньо за участі громадськості: при бюро обирається Рада громадського контролю, вона делегує трьох осіб у конкурсну комісію, і конкурсна комісія проводить відкритий конкурс. Після того, як на ньому визначать переможців, якщо вони пройдуть спеціальну перевірку, їх призначать на відповідні посади в Антикорупційному бюро.

8 червня, нагадав Ситник, була сформована Громадська рада, і з 8 червня безперервно йде процедура відкритого конкурсу.

«На сьогодні вже призначено 10 співробітників, перших переможців. І зараз основне завдання, чим і займається переважно конкурсна комісія, - це відібрати перших 100 детективів. Перші переможці будуть у серпні, потім буде проведене початкове тренування. І з цього приводу ми також плідно співпрацюємо з англійськими коллегами», - повідомив голова НАБУ.

За словами А. Ситника, у тренуванні детективів братимуть участь фахівці з Великобританії, країн Прибалтики, Фінляндії, Канади. Після цього тренування першого жовтня, за планом, якщо буде антикорупційний прокурор на той час призначений, мають розпочатися перші розслідування НАБУ.

А. Ситник не виключив того, що вже цього року перші справи НАБУ будуть передані до суду.

«Не всі українці однаково сприймають поняття результати роботи. Дехто сприймає, що це коли на когось наділи кайданки, дехто – коли починається розслідування, дехто – коли є вирок суду. Для мене особисто результати розслідування – це обвинувальний вирок суду щодо особи, яка скоїла корупційне кримінальне правопорушення. Цей вирок набрав чинності, і він виконаний в частині призначення покарання і в частині конфіскації, яка, можливо, буде застосовуватися до корупційних активів», - зазначив він.

«Я не хочу бути популістом і говорити, що одразу через 2-3 тижні будуть результати такі. Для мене результат – це вирок. Антикорупційне розслідування, якщо воно стосується якоїсь антикорупційної схеми, його провести за тиждень–два практично неможливо», - підкреслив він.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати