10 березня 2020, 13:46

Гнучкий графік роботи створює сприятливі кар’єрні умови для жінок, - дослідження

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Згідно з дослідженням, проведеним Американським інститутом дипломованих присяжних бухгалтерів (American Institute of CPAs, AICPA), американські консультативні та аудиторські фірми, які пропонують гнучкий графік роботи, мають значні переваги у справі створення сприятливих умов для жінок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Третина членів правління найбільших компаній світу - жінки: дослідження".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, близько половини фірм, опитаних під час дослідження, повідомили, що гнучкий графік (56%), скорочений робочий день (50%), стислі графіки роботи (49%) чи можливість віддаленої роботи (56%) допомагають залучати працівників, а 80% фірм заявили, що такі заходи допомогли утримати персонал на робочих місцях.

Голова виконавчого комітету AICPA з питань гендерних ініціатив Жаклін Трейсі (Jacquelyn Tracy) заявила: "Світ змінюється, а жінки досі приділяють левову частку свого часу турботі про дітей та підтриманню домашнього затишку. Молоді спеціалісти очікують, що працедавці зможуть запропонувати їм більшу свободу у виборі часу та місця виконання роботи. Гнучкий графік дає змогу жінкам успішно поєднувати професійне та особисте життя".

При цьому дослідження аналітичного центру Pew Research Center указало на те, що 31% дня жінки присвячують дітям та домашньому господарству, а чоловіки - всього 17%.

У серпні 2019 р. AICPA провів опитування з питань гендерної політики консультативних та аудиторських фірм, яке оновлюється щодва роки, й отримав відповіді від понад 1100 компаній. Окрім забезпечення гнучкого графіку роботу, у ході опитування також піднімалося питання гендерного представництва у виконавчих комітетах, втілення програм, що сприяють кар’єрному розвитку жінок, та планування кадрового резерву.

Опитування показало, що 39% фірм стежать за тим, аби оплата праці чоловіків та жінок не відрізнялася, а 85% фірм, які виявили невідповідності в заробітній праці за гендерною ознакою, вжили відповідних заходів, аби виправити ситуацію.

Крім цього, під час дослідження було встановлено, що:

  • одна із п’яти фірм несвідомо проводить гендерно упереджені стажування, з яких 59% представляють фірми, у яких працює більше 100 дипломованих бухгалтерів;
  • що більша компанія, то більша ймовірність, що вона втілює програми наставництва та спонсорства для просування жінок та меншин;
  • жінки, які працюють у невеликих фірмах (2-10 дипломованих бухгалтерів), займають 53% місць у виконавчих комітетах, на відміну від 16% у великих фірмах, де працює більше 100 бухгалтерів;
  • жінки представлені на рівні або навіть переважають чоловіків на різноманітних посадах у консультативних та аудиторських фірмах, однак, досягнувши рівня керівника старшої ланки, коефіцієнт представництва знижується;
  • лише 44% фірм мають кадровий резерв, що на 3% менше показника 2017 р. Однак 6% взяли до уваги гендерну складову під час формування такого резерву порівняно із 2% у 2017 р.

Нагадаємо, FRC закликає аудиторські фірми повністю відокремити аудиторські послуги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати