26 січня 2021, 17:45

Генсек РЄ: рішення ЄСПЛ – не люб’язне прохання, а обов’язкова вимога

ECHR. Ukrainian Aspect

Виконання державами-членами рішень Європейського суду з прав людини є не люб’язним проханням, а обов’язковою законодавчою вимогою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ дослідив особливості покарання за жебрацтво".

На цьому наголосила генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич під час гібридної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, передає  інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Єврочиновник підкреслила важливість двох ключових конвенцій Організації: Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Європейської соціальної хартії, назвавши їх складовими "душі сучасної Європи".

М.Пейчинович-Бурич також висловила співчуття жертвам пандемії Covid-19, включаючи тих, хто загинув і хто втратив роботу. Вона наголосила на важливості дотримання основних цінностей Ради Європи під час кризи, особливо поваги прав людини та рівного ставлення до всіх, незалежно від фінансових можливостей.

Також вона відзначила досягнутий прогрес щодо правозахисних аспектів використання штучного інтелекту та охорони навколишнього середовища, а також боротьби з торгівлею людьми і просування Стамбульської конвенції, спрямованої на захист жінок від усіх форм насильства.

У ЄСПЛ нагадали, що відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" українські суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та практику ЄСПЛ як джерело права.

Нагадаємо, ЄСПЛ виніс рішення у справі GEORGIA v. RUSSIA (II).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати