Серед клієнтів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги 62% – це жінки. Найчастіше їх хвилюють питання у галузі сімейного права, у той час чоловіків – цивільного права.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У Раді пропонують виключити суспільно корисні роботи як вид адмінстягнення".
Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.
Як зазначається, минулого року безоплатну правову допомогу отримали понад 251,4 тис. жінок та понад 152,5 тис. чоловіків.
"Жінки частіше звертаються по безоплатну правову допомогу тому, що є більш вразливими та водночас більш відповідальними. Крім цього, вони частіше є потеплілими від домашнього насильства. Саме жінки опікуються питаннями, що пов'язані з правами дітей, соціальними та житловими питаннями в сім'ях. Жінки, отримавши дієву допомогу в центрах, частіше звертаються повторно", – зазначає директорка Краматорського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Харенко.
Як повідомляється, ключові питання, з якими зверталися жінки, – сімейне право (20% звернень), цивільне право (17%) та житлове право (11%). А от у чоловіків на першому місці питання у галузі цивільного права (18% звернень), на другому – сімейного права (12%), а третьому – житлове право (9%).
Щодо вікового розподілу, то серед жінок-клієнток системи БПД найбільш активними у захисті свої прав виявилися жінки понад 60 років – від них надійшло 34% звернень. У той час як серед чоловіків, які звернулися по правову допомогу, клієнти віком понад 60 років становлять 29%.
Нагадаємо, в Україні запрацює програма відновного правосуддя для неповнолітніх.