13 жовтня 2021, 11:59

Гендерна рівність: в Україні планують запровадити нове почесне звання «Батько-герой»

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт, який пропонує запровадити почесне звання «Батько-герой» задля відзначення ролі батька у сім’ї та вихованні дітей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Аліменти з моменту зачаття: коли батько оплачує половину вартості вагітності"

У чому полягає необхідність прийняття акта?

У квітні 2021 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», який має на меті заохочення відповідального батьківства та створення передумов для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей в Україні. Не зважаючи на позитивні зрушення, у національному законодавстві все ще існують положення, які непропорційно урегульовують правовий статус жінок та чоловіків у сфері материнства і батьківства. Йдеться, серед іншого, про положення Закону України «Про державні нагороди України», а саме про почесне звання «Мати-героїня», відповідника якому для чоловіків-батьків на даний момент у законодавстві не визначено. Такий підхід суперечить принципам гендерної рівності.

Що пропонується?

Законопроєкт № 6162 від 11.10.2021 пропонує запровадити почесне звання відповідник – «Батько-герой». Таке звання за аналогією із почесним званням «Мати-героїня» будуть присвоювати чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених  у  встановленому  законодавством порядку.

Порядок присвоєння такого звання, відповідно до статті 106 Конституції України та Закону України «Про державні нагороди України», буде визначений актом Президента України.

Також законопроєктом вносяться зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» та Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо встановлення рівних соціальних гарантій для жінок і чоловіків, які мають звання «Мати-героїня» та «Батько-герой» відповідно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати