06 грудня 2023, 16:15

Фреон під виглядом гуманітарної допомоги: на Київщині викрито псевдо благодійників

Пресслужба БЕБ

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області у співпраці із прикордонниками та митниками викрили незаконне ввезення комерційного товару з-за кордону під виглядом гуманітарної допомоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Розтрата на закупівлі стільців для укриттів: судитимуть посадовицю Дніпровської РДА"

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Слідством встановлено групу осіб, які, використовуючи реквізити благодійної організації, завезли на територію України газ фреон вартістю понад 14 млн грн для подальшого продажу. Фігуранти задекларували товар як гуманітарну допомогу і таким чином ухилилися від сплати митних платежів.

Після перетину державного кордону, аби приховати вантаж, вони замінили тягач, що перевозив його на склад. Однак детективи БЕБ затримали автомобіль та вилучили товар.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що директорка згаданої благодійної організації вже притягувалася раніше до кримінальної відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку.

Наразі встановлюється повне коло осіб причетних до незаконної діяльності.

Досудове розслідування за ч. 3 ст. 212 КК України здійснюють детективи ТУ БЕБ у Київській області у співпраці з прикордонниками оперативно-розшукового відділу ОКПП "Київ" ДПСУ та Управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Волинської митниці.

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Київської обласної прокуратури.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати