15 липня 2021, 8:34

Франція покарала Google: гігант повинен заплатити 500 млн євро

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Французький антимонопольний орган 13.07.2021 р. заявив, що оштрафував Google на 500 млн євро за нездатність «добросовісно» домовитися з видавцями преси про компенсацію суміжних прав, належну видавцям за відтворення їхнього контенту в пошуковій системі. Американський інтернет-гігант стверджує, що діяв «добросовісно» протягом усього переговорного процесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "75 років Закону США про торгові марки (Закон Ленхема)"

Покарання для цифрового гіганта

«Офіс також наказав Google представити пропозицію про винагороду за повсякденне використання їхнього захищеного контенту видавцям та інформаційним агентствам під страхом штрафу в розмірі до 900 тис. євро за кожен день прострочення та не менше ніж 300 тис. Євро», – повідомляє агентство AFP.

«Це найбільший штраф, будь-коли накладений Антимонопольним відомством за невиконання одного з його рішень, – заявила глава офісу Ізабель Де Сільва, представляючи рішення ЗМІ. – Ми хотіли наголосити на важливості «порушення зобов'язань з боку Google».

Google розчарований рішенням французького офісу

Google, як і раніше, мабуть, не приймає Закон про створення суміжних прав, але «оператор не має права відмовлятися від права». Американський інтернет-гігант заявив, що дуже розчарований цим рішенням.

«Ми діяли добросовісно протягом усього періоду переговорів. Цей штраф не відображає їхні зусилля або реальність використання вмісту повідомлення на нашій платформі, – повідомив агентству AFP представник Google. – Це рішення в основному стосується переговорів, які проходили в період з травня до вересня 2020 р. Відтоді ми продовжуємо працювати з видавцями та інформаційними агентствами, щоб знайти точки дотику».

Рішення Французького антимонопольного відомства чекали з нетерпінням. Це перше рішення, прийняте регулюючим органом щодо суміжних прав відповідно до європейського законодавства, введеного у 2019 р., яке Франція вперше перенесла у своє національне законодавство.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати