16 жовтня 2019, 18:14

ФОП припиняє діяльність: коли подається звіт та сплачується ЄСВ

Вісник ДФСУ

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа-підприємець, у т.ч. платник єдиного податку, зобов’язана подати сама за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ. Така звітність подається згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок), затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які доходи ФОП враховуються під час призначення субсидії".

Так, звіт подається із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 8 розд. ІІІ Порядку). Звіт подається впродовж 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Термін сплати зобов’язань визначених ФОП у звіті з позначкою "ліквідаційний" настає в день подання такого звіту, тож ЄСВ повинен бути сплачений до дати подання звіту включно.

Як зазначається, зняття з обліку платників ЄСВ здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих держреєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (ст. 5 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування").

ФОП знімаються з обліку як платники ЄСВ в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості зі сплати внесків, контроль за справлянням якого здійснюють контролюючі органи. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, така фізособа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄСВ в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати