31 жовтня 2025, 11:12

Фонду інновацій дозволено закуповувати оборонні технології без процедур закупівель

Пресслужба Мінекономіки

29 жовтня 2025 року Кабмін ухвалив зміни до пункту 9 "Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування". Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чергові зміни до Особливостей — новий розділ з вимогами для закупівель за кошти інструменту Ukraine Facility".

Так, Фонд розвитку інновацій зможе закуповувати спеціальні інноваційні технології, зокрема робототехніку, безпілотні системи, розробки подвійного та військового призначення, без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених законодавством. Зміна стосується закупівель, необхідних для забезпечення діяльності експериментального підрозділу NEXT.

"Розробка і тестування бойових дронів, наземних роботів, водних платформ потребує швидкого та гнучкого постачання компонентів. Традиційні закупівельні процедури передбачають конкурентність, а для реалій фронту необхідно здійснювати закупівлі переважно у виробників. Спрощення дозволить Фонду напряму отримувати необхідні технології та обладнання для прискореного тестування, адаптації та передачі військовим. Це посилить нашу технологічну перевагу і допоможе зберегти життя захисників", – розповів заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Андрій Телюпа.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати