09 серпня 2022, 13:24

ФДМУ та Мінекономіки розробили методику визначення збитків підприємств від агресії рф

Пресслужба ФДМУ

Фонд державного майна України спільно з Міністерством економіки України завершили розробку методики визначення збитків, завданих збройною агресією рф.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "До питання про відшкодування шкоди, завданої воєнними діями"

Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.

Зауважується, що розроблена методика належить до пооб’єктної оцінки, що дозволить визначити шкоду та обсяги збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку з веденням бойових дій. Методика також дозволить визначити збитки від упущеної вигоди через неможливість чи перешкоди у провадженні господарської діяльності підприємствами, які зазнали реальних збитків.

Окрім того, у документі запропоновані методичні засади для визначення обсягів витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав постраждалих суб’єктів.

Оцінка збитків здійснюватиметься незалежними оцінювачами та судовими експертами на основі документів підприємств щодо характеристик пошкодженого майна, даних щодо його ринкової вартості. Безпосередні ушкодження аналізуватимуться за результатами огляду постраждалого об’єкта або фото- та відеоматеріалів, супутникових знімків.

“Методика покликана забезпечити дві мети: створити механізм визначення точної суми збитків та врегулювати збір доказової бази для їхнього відшкодування. Розроблений алгоритм дозволить нам використати отримані дані в кримінальних провадженнях в Україні, а також у міжнародних судових інстанціях, задля повної компенсації від агресора”, – зазначила в.о. Голови ФДМУ Ольга Батова.

Проект методики оприлюднений для обговорення на сайті Міністерства економіки України. Ознайомитися з текстом можна за посиланням.

Уточнення або зауваження до документа ви можете подати у формі електронних звернень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати