31 травня 2023, 15:16

ФДМУ поверне строки оренди державного майна до п’яти років: закон

ФДМУ

Верховна Рада України підтримала ініціативу збільшити строки оренди державного майна до п’яти років. Відповідна норма міститься в законопроєкті №8250, який 30 травня Рада прийняла в другому читанні та в цілому, повідомили в ФДМУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді рекомендують прийняти в цілому законопроєкт щодо оптимізації структури ФДМУ".

Тому 1 квітня 2022 року Верховна Рада обмежила строк дії нових договорів часом дії воєнного стану + 12 місяців після його скасування. За цей час ФДМУ уклав 1153 таких договорів.

"За останні місяці український бізнес поступово пристосувався до викликів воєнного стану. Представники бізнесу та державних органів звертались до ФДМУ з пропозицією повернути попередні терміни оренди державного майна. Обмеження термінів не стимулює підприємців брати участь в орендних аукціонах, тому зараз 38% з них не відбуваються через відсутність попиту. Більшість державного майна знаходиться в запущеному стані та потребує ремонту, інвестиції в який складно повернути за один рік. Для цього потрібно принаймні кілька років"– ідеться в повідомленні.

Після набрання чинності закону ФДМУ очікує зростання доходів від оренди державного майна на 20-25% на 100 млн грн щорічно. Крім того, збільшення строків оренди призведе до приведення занедбаного майна в придатний стан та його ефективне використання, а також до створення додаткових робочих місць.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати