12 січня 2021, 19:00

Facebook закрив урядові облікові записи перед виборами в Уганді

За кілька днів до виборів нового президента та парламенту Уганди Facebook закрив облікові записи, які, як він каже, пов’язані з урядом цієї країни, повідомляє веб-сайт BBC.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Акції Twitter впали на 7% після призупинення облікового запису Трампа".

Гігант соціальних медіа заявив, що мережа, пов’язана з міністерством інформації, використовувала дублікати та підроблені облікові записи, щоб видавати себе за користувачів та підвищувати популярність публікацій. Уряд Уганди звинуватив Facebook у необ’єктивності.

"Ми виявили, що ця мережа пов’язана з урядовим центром взаємодії громадян при міністерстві інформації та комунікаційних технологій в Уганді, — йдеться у повідомленні Facebook. — Вони використовували дублікати облікових записів для управління сторінками, коментування їх вмісту, видавання себе за користувачів, повторного обміну публікаціями в групах, щоб зробити їх більш популярними, ніж вони були".

У відповідь прес-секретар уряду Офвоно Опондо звинуватив Facebook у недотриманні "природної справедливості" та повторенні припущень інших урядових діячів про те, що соціальна мережа намагається вплинути на результати виборів. "Ми не знайомі з тими, хто скаржиться на ці облікові записи, — сказав він. — Власники не отримали жодного повідомлення, і нікого не просили дати жодної відповіді на звинувачення".

Пан Опондо назвав Facebook свавільним та власним. "Думаю, вони грають у звичні для них ігри, — додав він. — Можливо, вони мають свою сторону на цих виборах". Водночас представник уряду заявив, що вибори будуть вільними та чесними.

У передвиборчий період в країні домінували соціальні медіа, оскільки політичні партії рухались до молодого, політично обізнаного населення. За останні пару місяців з’явилося багато нових акаунтів, що рекламують повідомлення як від правлячої партії, так і від опозиції, особливо у Facebook та Twitter. У багатьох випадках користувачі не використовували власні імена, а обмінювалися вмістом, наповненим повідомленнями про ненависть та фейковими новинами.

У грудні комісія з питань комунікацій Уганди, регулятор медіа-індустрії, звернулася до Google з проханням закрити кілька каналів YouTube, пов'язаних з кампанією одного з кандидатів. Раніше урядовий орган зобов’язував творців інтернет-контенту, таких як впливові особи та блогери, реєструватися та перевіряти їхні матеріали перед публікацією, але це було призупинено після оскарження цих дій в суді.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати