21 жовтня 2021, 19:05

Facebook виплатить 14,5 млн доларів за дискримінацію американських працівників

Facebook виплатить рекордні 14,5 млн доларів (10,1 млн фунтів стерлінгів) для врегулювання претензій щодо дискримінації американських працівників у практиці найму.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кваліфікація репосту у Facebook як злочину: практика ЄСПЛ"

Про це повідомляє вебсайт ВВС.

Міністерство юстиції США стверджує, що технологічний гігант регулярно залишав поза увагою американських працівників і надавав перевагу у працевлаштуванні іноземним громадянам, які мають тимчасові візи. Тому Facebook виплатить 14,5 млн доларів (10,1 млн фунтів стерлінгів) для врегулювання претензій. Це найбільший штраф такого виду, винесений Відділом цивільних прав Міністерства юстиції.

«Facebook не вище закону і має відповідати федеральним законам про громадянські права нашої країни, які забороняють дискримінаційну практику найму на роботу, – сказала заступниця генерального прокурора Крістен Кларк з Міністерства юстиції США. – Компанії не можуть надавати певні посади для тимчасових власників віз через їхнє громадянство або імміграційний статус».

Технологічний сектор США часто використовує тимчасові візи (наприклад, H-1B), щоб працевлаштувати висококваліфікованих іноземних працівників у США. Він стверджує, що вони є життєво важливими, оскільки в США недостатньо випускників у сфері науки та інженерії, які могли б зайняти робочі місця, доступні в таких сферах як штучний інтелект.

Критики стверджують, що закони, які регулюють тимчасові візи, є слабкими та створюють можливості для доступної заміни американських працівників дешевшою іноземною робочою силою, що заборонено законом США. У жовтні минулого року адміністрація Трампа посилила вимоги до візи H-1B, проте деякі інтерпретували це як спробу стримувати іноземних працівників.

Міністерство юстиції США стверджує, що з січня 2018 р. до вересня 2019 р. Facebook відмовлявся розглядати кандидатури та наймати працівників-громадян США на понад 2 600 робочих місць. У Міністерстві також зазначають, що Facebook використовував методи підбору персоналу, «призначені для того, щоб утримати американських працівників від подання заявок на певні посади» (наприклад, вимагати подання заяв лише поштою). На думку Міністерства юстиції, це порушує Закон про імміграцію та громадянство (INA), який забороняє роботодавцям дискримінувати працівників через їхнє громадянство чи імміграційний статус.

Найняти найкращих

Згідно з угодою, Facebook сплатить уряду США цивільний штраф у розмірі 4,75 млн доларів США та 9,5 млн доларів виплатить жертвам дискримінації. Технічний гігант також буде зобов’язаний проводити «більш широку рекламу і підбір персоналу для своїх вакансій» та приймати електронні резюме чи заявки від усіх громадян США. Міністерство праці США буде регулярно проводити поточні аудити в компанії.

«Ми впевнені, що дотримуємося стандартів федерального уряду в нашій практиці щодо постійної сертифікації праці, але наразі ми досягли домовленостей стосовно припинення судових розглядів і вирішили рухатися вперед», – заявив представник Facebook, а також додав, що компанія має намір продовжувати зосереджувати свою увагу на працевлаштуванні найкращих спеціалістів як із США, так і з усього світу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати