17 травня 2022, 17:42

Європейські IT-шники позмагаються у розробці цифрових рішень для соцдопомоги українцям та відновлення країни

Пресслужба Мінсоцполітики

Марина Лазебна, Міністерка соціальної політики України, взяла участь у відкритті фінтех-хакатону, під час якого IT-компанії та фахівці з усього світу позмагаються у розробці цифрових рішень для допомоги українцям у протистоянні російській агресії та відновленні країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи"

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Хакатон організовано Асоціацією європейські цифрові фінанси та Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній, і фінансується Європейською Комісією.

Марина Лазебна розповіла про цифрові рішення, які допомогли надати необхідну підтримку багатьом людям протягом перших найважчих місяців широкомасштабного вторгнення та відповідали на основні виклики нової реальності. Говорячи про візію майбутнього соціальної сфери, міністр акцентувала увагу учасників на напрямках у яких цифровізація може пришвидшити рух до цієї мети та сприяти відновленню і розвитку України як соціальної держави в сучасному розумінні, без жодних рештків радянських підходів.

"Насправді, війна показала повну непридатність тих рештків радянської системи соціальної підтримки, які ще подекуди залишились. Системи, яка не була орієнтованою на людину. Яка змушувала її збирати папірці по різним інстанціям і з купою документів доводити своє право на соціальний захист. Одні папірці, щоб отримати допомогу на дитину, інші папірці, щоб отримати допомогу на сплату комунальних послуг. У війну, як ніколи, очевидно, що має не залишитись жодних слідів такого підходу. А головний спосіб позбутись цього всього – сучасні цифрові та фінансові технології", - зауважила міністерка.

Вона також додала, що в майбутньому необхідно впроваджувати універсальну соціальну допомогу, яка залежить від рівня доходів та складу домогосподарства. Вона замінить розгалужену систему соціальних виплат, які надаються відповідно до законодавчих статусів, і забезпечить справжню адресність.

ЇЇ буде легко адмініструвати, цифровізувати, проводити верифікацію. Тут головне – технології, які дозволяють точно дистанційно ідентифікувати людину та верифікувати інформацію про неї.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати