07 квітня 2022, 15:42

Європарламент підтримав негайне введення ембарго на закупівлю енергоресурсів з росії

Європарламент підтримав резолюцію про заклик до повного і негайного ембарго на імпорт російських енергоносіїв: нафти, газу, вугілля та ядерного палива.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Сенат США схвалив закон щодо програми ленд-лізу"

Європарламентарі закликають також ухвалити план про енергетичну безпеку ЄС і диверсифікацію поставок. Водночас вони пропонують створити стратегію скасування санкцій проти рф, якщо вона відновить територіальну цілісність і суверенітет України та виведе свої війська.

У Європарламенті закликають виключити росію з G20 та інших міжнародних організацій, закрити російським суднам вхід до портів, відключити всі російські банки від SWIFT і заарештувати активи російських чиновників та олігархів, які повʼязані з режимом путіна, а також тих, що в білорусі пов’язані з режимом лукашенка.

Вказуючи на участь білорусі у війні в Україні, резолюція вимагає відображення санкцій на білорусь, щоб закрити будь-які "лазівки", які дозволяють путіну використовувати допомогу лукашенка для обходу санкцій.

Також Європарламент повторює, що поставки зброї мають продовжуватися та посилюватися, щоб дозволити Україні ефективно захищатися. Євродепутати підтримують подальшу оборонну допомогу, яку надають українським збройним силам окремо країни-члени ЄС та спільно через Європейський фонд миру.

Євродепутати закликають створити безпечні гуманітарні коридори для евакуації мирних жителів, які рятуються від бомбардувань, а також мережі посилити гуманітарну допомогу ЄС в Україні.

Документ підтримала переважна більшість депутатів. За нього проголосували 413 з 552 парламентарів. Утрималися – 46, проти – 93.

Варто зазначити, що резолюції Європарламенту мають рекомендаційний характер.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати