26 травня 2022, 12:43

Єврокомісія пропонує запровадити кримінальну відповідальність в ЄС за ухиляння від санкцій

Пресслужба ВРУ

Єврокомісія запропонувала додати порушення санкцій ЄС, запроваджених за війну росії в Україні, до списку злочинів у Євросоюзі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "82% опитаних українців не готові пожертвувати територіями України заради миру"

Про це повідомляє Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС.

Це дозволить встановити загальний базовий стандарт щодо кримінальних правопорушень і покарань у всьому ЄС. У свою чергу, такі спільні правила ЄС полегшили б розслідування, переслідування та покарання за порушення обмежувальних заходів у всіх державах-членах.

Порушення обмежувальних заходів відповідає критеріям, викладеним у статті 83(1) ДФЄС, оскільки є злочином у більшості держав-членівЦе також особливо серйозний злочин, оскільки він може продовжувати загрозу міжнародному миру та безпеці та має чіткий транскордонний контекст, що вимагає єдиної реакції на рівні ЄС.

Потенційні кримінальні правопорушення можуть включати:

  • участь у діях або діяльності, які спрямовані на прямий чи опосередкований обхід обмежувальних заходів, у тому числі шляхом приховування активів; 
  • не заморожування коштів, що належать, утримуються чи контролюються визначеною особою/організацією; 
  • торгівля, наприклад, імпорт чи експорт товарів, на які поширюються торгові заборони.

Після того, як країни-члени ЄС погодяться з ініціативою Комісії щодо розширення переліку злочинів ЄС, Комісія представить законодавчу пропозицію на основі супровідного Повідомлення та додатка.

По-друге, Комісія висуває пропозицію щодо прийняття Директиви про повернення та конфіскацію активівОсновна мета полягає в позбавленні злочинців їхньої неправомірної вигоди та обмеженні їхньої здатності вчиняти подальші злочини. Запропоновані правила стосуватимуться також порушення обмежувальних заходів, що забезпечують ефективне відстеження, заморожування, управління та конфіскацію доходів, одержаних внаслідок порушення обмежувальних заходів.

Пропозиція модернізує правила повернення активів ЄС шляхом:

  • Розширення повноважень офісів з повернення активів для швидкого відстеження та ідентифікації активів фізичних і юридичних осіб, на які поширюються обмежувальні заходи ЄС. Ці повноваження стосуватимуться також злочинних активів, які можна буде терміново заморозити, якщо виникне ризик зникнення активів.
  • Розширення можливостей конфіскації активів від більш широкого кола злочинів, включаючи порушення обмежувальних заходів ЄС.
  • Створення офісів з управління активами у всіх державах-членах ЄС, щоб гарантувати, що заморожене майно не втратить цінності, що дозволить продавати заморожені активи.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати