Єврокомісія попередньо визнала Temu винною в порушенні зобов'язання, передбаченого законом про цифрові послуги (DSA), щодо належного оцінювання ризиків поширення незаконних товарів на її торговельному майданчику. Про це повідомили в Єврокомісії.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Мережа відкритих винаходів: 20 років діяльності".
"Споживачі в ЄС піддаються високому ризику натрапити на незаконні товари на цій платформі. Зокрема, аналіз таємних покупок, проведений Єврокомісією, показав, що споживачі, які роблять покупки на Temu, з великою ймовірністю можуть знайти серед пропозиції товари, що не відповідають вимогам, такі як дитячі іграшки та дрібна електроніка", – йдеться в повідомленні.
Згідно з аналізом, оцінка ризиків Temu за жовтень 2024 року була неточною і ґрунтувалася на загальній інформації про галузь, а не на конкретних деталях про власний ринок. Це, вказали в Єврокомісії, могло призвести до вжиття недостатніх заходів щодо запобігання поширенню незаконних товарів.
Як зазначається, Комісія продовжить розслідування щодо інших підозр у порушеннях, включаючи ефективність заходів щодо "зменшення ризиків, використання елементів дизайну, що викликають залежність, прозорість систем рекомендацій та доступ до даних для дослідників".
Що далі
В Єврокомісії вказали, що наведені попередні висновки не впливають на остаточний результат розслідування, оскільки Temu має можливість ознайомитися з матеріалами розслідування та надати письмову відповідь. Паралельно з цим будуть проведені консультації з Європейською радою з цифрових послуг.
"Якщо попередні висновки будуть остаточно підтверджені, Комісія ухвалить рішення про невиконання вимог, визнавши, що Temu порушує ст. 34 DSA. Таке рішення може передбачати штрафи в розмірі до 6% від загального світового річного обороту постачальника та зобов’язувати його вжити заходів для усунення порушення", – вказали в Єврокомісії.




