03 липня 2020, 13:39

ЄСПЛ: якою є справедлива компенсація за наклеп журналіста на суддів?

ECHR. Ukrainian Aspect

Рішення, ухвалені російськими судами щодо журналіста з Ростова-на-Дону за позовами про наклеп, не відповідають конвенційним гарантіям на свободу вираження поглядів, зокрема в частині компенсацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Порушення етики чи свобода слова? ЄСПЛ підтримав адвоката, який критикував судову систему"

Такий висновок зробив Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Толмачев проти Росії" (№ 42182/11), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Зазначається, що журналіст Олександр Толмачев опублікував дві статті щодо суддів, у яких ішлося про те один з них отримав хабар, а другий – начебто захопив частину території багатоквартирного будинку.

Так, фігуранти публікацій подали позови про наклеп та виграли справи. Суди встановили, що статті завдавали шкоди репутації колег, постановивши, що він не довів правдивість деяких своїх тверджень. Журналіста було зобов’язано виплатити постраждалим суму, еквівалентну відповідно 5,25 тис. та 25 тис. євро. Спроби Толмачева оскаржити ці рішення успіху не мали.

Тоді він звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Толмачев вважав, що його статті було необхідно розглядати в більш широкому контексті його зусиль розкрити судову корупці.. Він також стверджував, що присуджені суддям компенсації були непропорційно високими.

Таким чином, суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 10 в обох провадженнях про наклеп та призначив справедливу сатисфакцію 17,7 тис. євро матеріальної шкоди та 9,75 тис. євро моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Толмачев проти Росії" (№ 42182/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ визначив ціну помилкового убивства під час спецоперації правоохоронців.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати