16 липня 2021, 14:43

ЄСПЛ: Неможливість виконати рішення суду щодо побачень из сином порушила Конвенцію

Інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect

Але як бути у тому випадку, коли визначені судом умови виконання рішення неможливо реалізувати на практиці?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: Конфіскувати на кордоні у громадян готівку не можна – це порушення гарантії захисту власності"

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «A.T. проти Італії» (№ 40910/19), повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

A.T., попри негативне ставлення матері їхньої спільної дитини, домігся через суд права відвідувати сина.

Але умови, встановлені судом, були виписані таким чином, що він не мав фактичної можливості реалізувати своє право. І національні органи влади не вжили термінових заходів для забезпечення реалізації його прав на відвідування.

Тоді він звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 6 (право на справедливий судовий розгляд) та ст. 8 (право на повагу до сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, A.T., він скаржився на бездіяльність влади у забезпеченні реалізації його прав.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 8 Конвенції та присудив 13 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «A.T. проти Італії» (№ 40910/19), у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати