22 жовтня 2020, 16:59

ЄС звинуватив Instagram у слабкому захисті особистих даних дітей

Європейський Союз почав розслідування проти Instagram через скарги на слабкий захист особистих даних дітей. Про це йдеться у повідомленні веб-сайту BBC.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Міністерство юстиції США подало позов проти Google".

Розслідування розпочалося зі скарги Девіда Стіра, американського вченого з баз даних, який минулого року проаналізував профілі майже 200 тис. користувачів Instagram у всьому світі. За його підрахунками, протягом року щонайменше 60 млн користувачів у віці до 18 років було надано можливість легко змінити свої профілі на бізнес-рахунки.

Бізнес-акаунти Instagram вимагають, щоб користувачі публічно показували свої номери телефонів та адреси електронної пошти, тобто особисті дані, що належать багатьом користувачам, були видимі для інших користувачів Instagram. Ця сама особиста інформація містилася також у вихідному коді HTML веб-сторінок, до яких здійснювався доступ під час використання Instagram на комп’ютері, тобто хакери могли легко нею скористатися.

Власнику програми соціальних мереж Facebook може загрожувати зобов’язання сплатити великий штраф, якщо буде виявлено, що Instagram порушив закони про конфіденційність. Наразі проводиться розслідування, чи має Facebook правову основу для обробки персональних даних дітей та чи застосовує він надійний захист та обмеження щодо Instagram для дітей. Окремо також розглядається, чи дотримувався Facebook вимог GDPR щодо налаштувань профілю та облікового запису Instagram.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати