16 січня 2021, 12:44

ЄС готує інвестиції у космос на суму 300 млн. євро

Європейський інвестиційний фонд та Комісія ЄС оголосили про інвестиції в європейський космічний сектор на суму близько 300 млн. євро для підтримки новаторських інновацій в галузі, повідомляє веб-сайт EUbusiness.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Facebook закрив урядові облікові записи перед виборами в Уганді".

Таке оголошення відбулося на Європейській космічній конференції і стосувалося інвестицій у два фонди, орієнтованих на космічні технології - Orbital Ventures та Primo Space. Додаткові інвестиції, які очікується узгодити до кінця І кварталу, означатимуть повне розгортання пілотного проєкту InnovFin Space Equity на суму 100 млн. Євро. Ці угоди підтримуються Європейським фондом стратегічних інвестицій (EFSI).

Orbital Ventures, фонд, що знаходиться в Люксембурзі, зосереджений на космічних технологіях, включаючи такі сфери: комунікації, криптографія, зберігання та обробка даних, геолокація, спостереження Землі, космічне обладнання, матеріали, електроніка, робототехніка, ракети, супутники.

Primo Space був першим фондом, відібраним ЄІФ в рамках цього пілотного проєкту. Він є одним із перших фондів, орієнтованих лише на космічні технології в Європі, та першим в Італії, де італійське космічне агентство є активною зацікавленою стороною. Фонд інвестує у проєкти, що підтверджують відповідну концепцію, а також сприятимуть комерціалізації проривних інновацій у космічній галузі в Європі.

"Ці транзакції, отримані від пілотного проєкту InnovFin Space Equity, допоможуть зміцнити приватний капітал для інноваційних малих, середніх підприємств та стартапів у космічному секторі", - сказала уповноважений з досліджень та інновацій Марія Габріель: "Інвестиції в Orbital Ventures і Primo Space свідчать про бурхливий космічний сектор Європи та демонструє нашу відданість надавати підтримку компаніям з проривними ідеями та технологіями".

Цей пілотний проєкт - програма на суму 100 мільйонів євро в рамках InnovFin, спеціально призначена для підтримки інновацій та зростання європейських МСП, що працюють у секторі космічних технологій. Програма інвестує у фонди венчурного капіталу по всьому ЄС, які підтримують компанії, що продають нові продукти та послуги в космічному секторі.

На сьогоднішній день ЄІФ вже здійснив одну спільну інвестицію разом з польським фондом VC OTB Fund у фінську компанію ICEYE, а також кілька інвестицій у спеціалізовані космічні фонди (Primo Space, Orbital Ventures) та фонди, що мають особливий космічний фокус (UnternehmerTUM VC Fonds III), залучивши до сектору 300 млн. євро космічних інвестицій. Очікується, що пілотний проєкт InnovFin Space Equity Pilot буде повністю розгорнутий протягом найближчих тижнів та підтримуватиме близько 50 космічних технологічних компаній по всій Європі.

Довідково. Європейський інвестиційний фонд входить до групи Європейського інвестиційного банку. Його центральною місією є підтримка європейського мікро-, малого та середнього бізнесу, допомагаючи їм отримати доступ до фінансування. ЄІФ розробляє як венчурний, так і зростаючий капітал, гарантії та інструменти мікрофінансування, які спеціально націлені на цей сегмент ринку. У цій ролі ЄІФ сприяє досягненню цілей ЄС на підтримку інновацій, досліджень та розробок, підприємництва, зростання та зайнятості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати