28 лютого 2024, 12:11

єОселя: Українці взяли кредити на придбання 7600 квартир та шести приватних будинків

Пресслужба Мінекономіки

Від початку дії програми єОселя понад 7600 українських родин взяли кредити на придбання житла, шість родин – на купівлю приватних будинків. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінекономіки та ОЕСР розпочали роботу над аналізом інвестиційних стимулів".

Банки видали загалом 11,6 млрд грн іпотечних кредитів. За минулий тиждень кредити взяли 193 українці, повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

"Загалом банки видали від початку дії єОселі кредитів на 11,6 млрд грн. Ми бачимо значний попит на програму серед українців, лише минулого тижня кредити отримали майже 200 родин, 30% з яких – на умовах масової іпотеки, що доступна для всіх наших громадян, які не мають свого житла, або потребують покращення житлових умов", – зазначила вона.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 193 кредити на 326 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 104 військовослужбовці та силовики, 13 педагогів, 17  медиків та 3 науковці;
  • кредити під 7% отримали 50 українців без власного житла, 4 ВПО та 2 ветерани.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (143 кредити) та у забудовника (34). Також 16 українців взяли кредити на купівлю квартири в будинку, що зводиться. Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 52;
  • міста Києва – 39;
  • Одеської області – 13;
  • Волинської області – 11;
  • Вінницької області – 10.

У міністерстві нагадали, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати