19 лютого 2021, 17:07

Екссудю Апеляційного суду Черкаської області ВАКС засудив до 2 років в'язниці за хабарництво

Прес-служба ВАКС

ВАКС визнав винним суддю Апеляційного суду Черкаської області у відставці у вчиненні вказаного кримінального правопорушення та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС підтвердив недійсність додаткових угод про підвищення ціни на паливо для Укрзалізниці"

Обираючи між двома альтернативними видами покарання, передбаченими санкцією ч. 2 ст. 369-2 КК України, а саме: штрафу, розмір якого на час вчинення кримінального правопорушення становив від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та позбавлення волі на строк від двох до п’яти років, суд взяв до уваги, що обвинувачений не жалкував про вчинене, не оцінював негативно свої дії та не демонстрував готовності понести покарання за них. Крім того, обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, перебуваючи на посаді судді апеляційної інстанції, а неправомірну вигоду отримав за вплив на суддів першої інстанції, що підриває авторитет судової гілки влади. З огляду на це, суд дійшов висновку, що обвинуваченому необхідно призначити основне покарання на рівні нижньої межі санкції ч. 2 ст. 369-2 КК України у виді позбавлення волі.

Запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 21 020 гривень, залишено без змін до набрання вироком законної сили.

Колишній суддя Апеляційного суду Черкаської області обвинувачувався у тому, що в серпні 2018 року він отримав кошти від місцевого мешкaнця для здійснення впливу на суддів одного з районних судів Черкаської області аби ті ухвалили позитивні рішення в адміністративних справах в інтересах цієї особи. Суддю викрили поблизу місця проживання одразу після отримaння всієї суми непрaвомірної вигоди.

Із повним текстом вироку можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи 711/3111/19

Нагадаємо, Рада зняла обмеження у доступі захисників до засуджених.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати