29 березня 2017, 13:01

Експлуатація повітряних ліній: дискусії тривають

"Юридична Газета"

В «ECOVIS Бондар та Бондар» підготували альтернативний проект наказу Державної авіаційної служби України «Про затвердження Авіаційних правил України «Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній». Експерти обговорили його під час круглого столу, організованого Комітетом АПУ з транспортного права разом з Авіаційним комітетом при Торгово-промисловій палаті України. Серед учасників круглого столу – представники Української Асоціації Авіаційного Транспорту, авіакомпаній AtlasJet Ukraine, «Аероджет», «Міжнародні Авіалінії України», Wizz Air Ukraine, Аеропорту Бориспіль, Антимонопольного комітету України та інші експерти авіаційного ринку. Долучилися до коментарів авіакомпанії Роза Вітрів, Азур Ейр, Дніпроавіа. На жаль, представники Державіаслужби та Міністерства інфраструктури України не знайшли можливості прийти на захід.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Протягом двогодинної дискусії експерти дійшли висновку, що редакція документу, запропонована Державною авіаційною службою, потребує суттєвого доопрацювання, оскільки правила містять конфліктні, а іноді й відверто дискримінаційні норми. В запропонованих правилах відсутні чіткі підстави для анулювання чи обмеження прав і через нечіткість правил під загрозою опиняється об’єктивність рішень регулятора.

Без винесення на засідання!

Так, за словами Олега Бондаря,  керуючого партнера « ECOVIS Бондар та Бондар», голови підкомітету з авіаційного права Комітету АПУ з транспортного права, у разі надходження до Державіаслужби:

- заяви на отримання права на експлуатацію повітряної лінії на виконання регулярних повітряних перевезень у межах України;

- заяви на отримання права на експлуатацію повітряної лінії для регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України, щодо якої міжнародним договором України та домовленостями між авіаційними органами влади держав, уповноваженими на укладення таких домовленостей, не передбачені обмеження щодо частоти перевезень та кількості призначених авіаперевізників;

- заяви на отримання прав на експлуатацію повітряних ліній для виконання повітряних перевезень в інших державах;

- заяви щодо зменшення кількості частот на виконання рейсів (обмеження обсягу права), а також заяви на отримання права на експлуатацію повітряної лінії для регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України лише на підставі комерційних домовленостей в якості перевізника за договором - такі заяви розглядаються Комісією без винесення їх на засідання. У такому випадку Державіаслужба зобов'язана прийняти рішення та повідомити заявника про результати розгляду заяви письмово протягом 7 робочих днів з дати її надходження.

У разі надходження до Державіаслужби скарги авіаперевізника на рішення Комісії, Голова Державіаслужби протягом 10 робочих днів з дня надходження скарги приймає рішення про повне або часткове задоволення такої скарги та скасування відповідного рішення Комісії в оскаржуваній частині або відхилення скарги.

Вирішено задовольнити!

У разі прийняття рішення про задоволення скарги авіаперевізника на рішення Комісії або набрання законної сили рішенням суду про визнання незаконним/протиправним та скасування рішення Комісії, Голова Державіаслужби зобов'язаний протягом 5 робочих днів з дати  скасувати рішення Комісії, яке скасовано або визнано незаконним/протиправним та задовольнити заяву, у задоволенні якої було відмовлено на підставі рішення Комісії, яке скасовано або визнано незаконним.

У разі, якщо право на експлуатацію повітряної лінії або частота рейсів надана іншому авіаперевізнику після прийняття Комісією рішення, яке скасовано або визнано протиправним/незаконним за рішенням суду, і у зв'язку з цим неможливо задовольнити заяву відповідно до абзацу третього цього пункту, Державіаслужба в межах строків передбачених абзацом третім цього пункту приймає рішення про анулювання або обмеження прав іншого авіаперевізника та задовольняє заяву, у порядку , встановленому абзацом третім цього пункту.

Не більше 2-х років…

Як йдеться в Пропозиціях, право на експлуатацію повітряної лінії для виконання авіаційних перевезень в інших державах надається строком не більше ніж на 2 роки.

До заяви на отримання права на експлуатацію повітряної лінії додаються такі документи:

-  копія бізнес-плану на експлуатацію повітряної лінії на період не менше ніж на 3 роки (для регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України);

-  інформація щодо кількості виконаних рейсів на власних ПС (крім лізингу з екіпажем) та загальної кількості виконаних рейсів за період 6 місяців до дати подання заяви;

-  інформація щодо рівня регулярності виконання польотів авіаперевізника за місяць, що передує місяцю, в якому подана заява;

-  інформація про обсяг сплачених авіаперевізником, який подає заяву, коштів до Державного бюджету України за останні 12 місяців поспіль, що передували місяцю, в якому подана заява.

Право на експлуатацію повітряної лінії на виконання регулярних міжнародних перевезень з/до України надається згідно з міжнародними договорами України та домовленостями між авіаційними органами влади держав, уповноваженими на укладення таких домовленостей.

У разі, якщо авіаперевізник має намір збільшити частоту виконання рейсів, зазначену у документі про право на експлуатацію повітряної лінії, він повинен подати заяву на отримання права на експлуатацію повітряної лінії із зазначенням бажаної частоти виконання рейсів.

Вільні частоти є?

Право на експлуатацію більшої частоти рейсів може бути надано Комісією лише у випадку наявності вільних частот відповідно до міжнародних договорів України та домовленостей між авіаційними органами влади держав, уповноваженими на укладення таких домовленостей.

У разі прийняття Комісією рішення про надання такого права, одночасно приймається рішення  про заміну документа про право на експлуатацію повітряної лінії, в якому зазначалась попередня частота виконання рейсів документом, який надає право на експлуатацію більшої частоти рейсів.

Якщо до Державіаслужби надійшли заяви на отримання прав на експлуатацію повітряних ліній, щодо яких міжнародним договором України та домовленостями між авіаційними органами влади держав, уповноваженими на укладення таких домовленостей, передбачені обмеження щодо частоти і всі такі частоти зайняті іншими перевізниками але частково не використовуються ними, то голова Комісії направляє таким перевізникам запит щодо надання пояснень з приводу невикористання наданих частот. Перевізники, які отримали такий запит мають право надати обґрунтування причин невикористання наданих частот за відповідним маршрутом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати