10 вересня 2015, 16:21

Екологічний комітет ВР провів слухання щодо будівництва Біланівського ГЗК

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

У Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбулися слухання на тему: «Дотримання екологічного законодавства під час будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату», повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час слухань голова Комітету Микола Томенко зазначив, що увага до цієї проблеми пов’язана із зверненнями, які надійшли до Комітету від громадян та народних депутатів України. Автори звернень висловлювали протилежну думку щодо доцільності будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату та просили Комітет втрутитися у ситуацію.

Як наголосили учасники обговорення, Комітет на засіданні 20 травня 2015 року розглянув питання щодо будівництва Біланівського ГЗК та прийняв відповідне рішення № 15/14, яким рекомендовано:

- центральним та місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування - надати Комітету інформацію стосовно наявних рішень (правові підстави для їх прийняття) щодо спорудження Біланівського ГЗК;

 - Мінприроди, Мінрегіону - створити та направити в Полтавську область робочу групу, за участю представників Комітету, для вивчення еколого-соціальної ситуації, що склалася в Кременчуцькому районі Полтавської області у зв'язку із будівництвом на його території Біланівського ГЗК;

- Полтавській облдержадміністрації, Полтавській облраді - провести громадські слухання щодо будівництва Біланівського ГЗК;

- Полтавській облдержадміністрації та Полтавській облраді - відповідно до Закону України «Про екологічну експертизу» замовити державну екологічну експертизу екологічної ситуації території, передбаченої під будівництво, стосовно екологічної допустимості і можливості прийняття рішень, із врахуванням соціально-економічних наслідків, щодо будівництва Біланівського ГЗК.

Зазначалося також, що задля вивчення на місці еколого-соціальної ситуації, що склалася у зв'язку із будівництвом Біланівського ГЗК, 6 серпня цього року робочою групою Комітету під головуванням голови підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Івана Рибака проведено виїзне засідання у Міській раді м. Комсомольськ Полтавської області.

Під час слухань у Комітеті І Рибак доповів про результати виїзного засідання та зазначив, що під час заходу його учасники відвідали територію, на якій планується будівництво Біланівського ГЗК, кар’єр та об‘єкти інфраструктури діючого Єристівського ГЗК, а також заслухали виступи представників місцевих органів виконавчої влади та органів самоврядування. Виступаючі зазначили, що розвиток гірничодобувної галузі, в тому числі і Біланівського ГЗК, є одним із шляхів забезпечення соціально-економічного розвитку Кременчуцького району, що на сьогодні не здійснюється видобутку залізної руди, проектні рішення по створенню ГЗК відсутні, і всі висловлення та застереження щодо будівництва ГЗК повинні бути підтвердженні відповідними дослідженнями профільних наукових закладів і мати науково обгрунтовану аргументацію.

Учасники слухань взяли також до уваги, що народні депутати України Сергій Каплін та Юрій Шаповалов на виїзному засіданні висловилися проти будівництва Біланівського ГЗК та порушили питання про недостатню роз‘яснювальну роботу з боку Біланівського ГЗК серед місцевого населення в частині вирішення майнових питань, а також наголосили на необхідності дотримання всіх екологічних норм.

Виступаючі також порушили питання про те, що значним забруднювачем навколишнього природного середовища на території Кременчуцького району є ставок-випаровувач Кременчуцького нафтопереробного заводу, який знаходиться у безпосередній близькості до території ГЗК.

Участь в обговоренні питання дотримання екологічного законодавства під час будівництва Біланівського ГЗК на слуханнях взяли народні депутати України Томенко М.В., Рибак І.П., Шаповалов С.А., Жеваго К.В., в.о.Міністра екології та природних ресурсів України Курикін С.І., Голова Державної екологічної інспекції України Заїка А.М., т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Протас С.В., Голова Полтавської обласної ради Ворона П.В., перший заступник міського голови м. Комсомольськ Полтавської області Биков Д.Г., Генеральний директор ТОВ «Біланівський ГЗК» Хіміч Ю.В., представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на територіях яких планується будівництво Біланівського ГЗК, МАГАТЕ та науковців.

Під час виступів, з одного боку, висловлювалася підтримка щодо розвитку регіону, будівництва Біланівського ГЗК; з іншого боку - порушувалося питання необхідності врахування інтересів місцевого населення та комплексного підходу до вирішення питань соціально-економічного розвитку регіону, враховуючи екологічну складову.

М. Томенко підтримав висловлені учасниками слухань зауваження щодо необхідності економічного розвитку регіону, поліпшення умов проживання місцевого населення, добробуту, досягнення реалізації суспільних інтересів та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище. Він наголосив на необхідності дотримання вимог національного законодавства щодо проведення державної екологічної експертизи відповідними органами виконавчої влади та врахування її результатів під час прийняття рішень стосовно будівництва ГЗК, а також на необхідності пошуку механізму забезпечення балансу відродження економіки країни, зменшення її залежності від зовнішніх чинників, водночас всебічно враховуючи інтереси її громадян, захищаючи життя людини.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, за результатами слухань Комітетом буде прийнято відповідне рішення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати