27 вересня 2021, 10:07

ЄК пропонує один зарядний пристрій для смартфонів, планшетів і фотоапаратів

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Європейська комісія пропонує один зарядний пристрій для смартфонів, планшетів, фотоапаратів, навушників, портативних колонок та ігрових консолей. Брюссель під тиском депутатів Європарламенту презентував законодавчі пропозиції з цього приводу. Він пояснює це очікуваннями споживачів і проблемами навколишнього середовища. Саме таким чином потрібно скоротити кількість електронних відходів.

Європейська комісія повідомила, що за її ініціативою понад 10 років тому виробники мобільних телефонів і мобільних електронних пристроїв добровільно намагалися стандартизувати зарядні пристрої. З більше ніж 30 зарядних пристроїв, представлених сьогодні на ринку, є три, але проблема досі не вирішена повністю.

Дослідження, проведене Європейською комісією у 2018 р., показує, що половина смартфонів, представлених на ринку ЄС, мають порт USB micro-B, що складає 29% використовуваних портів USB-C, та 21% порт Lightning. Протягом останніх 2-3 років популярність USB-C зростає, але в бюджетних мобільних пристроях, як і раніше, використовується застарілий microUSB. До цього слід додати компанію Apple, яка постійно покладається на власний стандарт Lightning. Коли у 2018 р. Єврокомісія намагалася домовитися щодо цього питання з компанією з Купертіно, вона стверджувала, що уніфікація стандарту зарядки «задушить інновації».

У 2020 р. в ЄС було продано близько 420 млн мобільних телефонів та інших портативних електронних пристроїв. В середньому у споживачів є близько трьох зарядних пристроїв для стільникових телефонів, два з яких споживачі регулярно використовують. Незважаючи на це, 38% споживачів визнають, що хоча б один раз вони опинялися в ситуації, коли не могли зарядити свій мобільний телефон через несумісність наявних зарядних пристроїв. Ситуація не тільки незручна, але й дорога для споживачів, які в усьому світі витрачають близько 2,4 млрд євро в рік на окремі зарядні пристрої, які не забезпечені електронними пристроями. Окрім того, згідно з оцінками, викинуті та невикористані у світі зарядні пристрої щороку складають до 11 000 тонн електронних відходів.

Європейська комісія вирішила, що добровільний підхід буде замінений нормативними актами, які змусять виробників адаптуватися. Для того щоб правила набули чинності, їх повинні схвалити держави-члени Європейського Союзу та Європейський Парламент, після чого виробники встигнуть адаптуватися. Вся процедура може тривати 3-4 роки.

Маргрете Вестагер, віце-президент Європейської комісії, зазначила, що європейські споживачі достатньо довго були розчаровані несумісними зарядними пристроями, що скупчуються в їхніх ящиках. «Ми дали індустрії багато часу, щоб запропонувати власні рішення, але настав час законодавчих дій для впровадження універсального зарядного пристрою», – наголосила чиновниця. Вона підкреслила, що це принесе багато користі споживачам і навколишньому середовищу, а також відповідає нашим екологічним і цифровим амбіціям.

Комісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон підкреслив, що зі зростанням кількості електронних пристроїв продається все більше і більше зарядних пристроїв, які є невзаємозамінними або непотрібними. «Ми з цим закінчили. Наша пропозиція дозволить європейським споживачам мати єдиний зарядний пристрій для всіх портативних електронних пристроїв, що стане важливим кроком на шляху підвищення зручності та скорочення відходів», – зазначив експерт.

Джерела:

KE proponuje jedną ładowarkę do smartfonów, tabletów i aparatów fotograficznych. 

Jedna ładowarka do urządzeń elektronicznych. Jest propozycja Brukseli. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати