02 жовтня 2023, 14:35

ЄБА: Бізнес попереджає про загрозу скорочення експорту через рішення Укрзалізниці

Європейська Бізнес Асоціація

За інформацією компаній-членів Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації, з 1 жовтня український експорт може опинитися під загрозою. Про це повідомили в ЄБА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Три чверті опитаних учасників авторинку вважають ринок вживаних авто непрозорим через зайву бюрократичну тяганину".

Як зазначається, під час перевезення товарів залізницею на західному кордоні вагони мають бути переставлені з широкої української колії (1520 мм) на вузьку європейську колію (1435 мм). Для цього використовуються спеціальні візки, які надаються перевізникам Укрзалізницею. В ЄБА вказали, що, попри те, що ці візки вже зараз в дефіциті, Укрзалізниця має намір з 1 жовтня обмежити можливість користуватися ними для приватних власників вагонів, які вже отримали відмову у затвердженні планів перевезень на жовтень.

У повідомленні вказано, що Укрзалізниця встановила вимогу використовувати лише вагони, що знаходяться у її власності, оплата за які регулюється державним тарифом (входять до парку філії "Центр транспортної логістики»") для перевезень в експортному напрямку. Це відбулось, заявили в ЄБА, без попередження учасників ринку та попередніх консультацій. Як повідомили учасники Асоціації, це рішення є раптовим та суттєво впливає на можливість виконання плану експорту, який відіграє ключову роль у забезпеченні стійкості національної економіки завдяки стабільному надходженню валютних коштів.

"В поточних умовах, коли морські порти заблоковані та діють заборони на імпорт сільгосппродукції з боку сусідніх європейських держав, бізнес вкрай обмежений у виборі маршрутів для експорту власної продукції. Наявні маршрути мають обмежену пропускну здатність, а їх використання здорожчує вартість продукції. Через це собівартість продукції балансує на межі збитковості, а подекуди виробництво вже є нерентабельним для бізнесу. Будь-які обмеження, які вводяться всередині країни, створюють додаткові труднощі для компаній на тлі вже наявних зовнішніх обмежень", вказала менеджерка Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації Дар’я Січкар.

Як зазначається, зміна умов перестановки вагонів на європейську колію може вже найближчим часом призвести до суттєвого зниження обсягів експорту та, відповідно, зменшення валютних надходжень в економіку країни. Зважаючи на це, Асоціація звернулась до віцепрем'єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури та голови правління АТ "Укрзалізниця" із проханням скасувати рішення про заборону використання візків для перестановки вагонів на європейську колію для власників приватних вагонів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати