25 березня 2020, 15:47

Джоан Роулінг пропонує вчителям відкриту ліцензію на тлі пандемії COVID-19

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Автор серії «Гаррі Поттер», англійська письменниця Дж. К. Роулінг запропонувала вчителям відкриту ліцензію, послабивши звичайні права на авторське право, необхідні для публікації відео з читанням вголос своїх книг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «В Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації та продовжено карантин до 24 квітня».

У Twitter Роулінг заявила, що «була рада сприяти вчителям допомогти дітям вдома». Британські школи закрили свої двері в п'ятницю, 20 березня, у відповідь на пандемію коронавіруса. Роулінг і її літературна агенція The Blair Partnership послабили дозволи на авторське право, а це означає, що вчителям, які читають будь-яку з семи книг «Гаррі Поттер», в будь-якій точці світу тепер дозволено публікувати свої відеозаписи в безпечних мережах шкіл або на закритих освітніх платформах до кінця навчального року.

Проте, відповідно до підготовлених керівних принципів, відео з показами (або кліпами з них) не слід розміщувати на YouTube чи інших соціальних платформах або використовувати в будь-яких комерційних цілях.

Роулінг зазначила, що відкрита ліцензія - це перша з декількох ініціатив, якими  планується допомогти принести Гаррі Поттера дітям додому.

Такі видавці, як Simon & Schuster, HarperCollins і Scholastic також  послабили свою політику щодо авторських прав, дозволивши вчителям публікувати відеозаписи, читаючи вголос свої книги.

Зазначу, що багато подібних ініціатив від українських письменників і митців поширилось у ці дні і в Україні.

Джерела

J.K. Rowling Grants Open Licence For Teachers Reading ‘Harry Potter’ To Students Online.

JK Rowling offers teachers open licence amid COVID-19 pandemic.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати