08 квітня 2022, 12:13

ДП “Прозорро.Продажі” спростило умови роботи з системою для акредитованих маркетплейсів на час війни

ДП “Прозорро.Продажі”


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Державне підприємство “Прозорро.Продажі” на час дії воєнного стану спростило умови роботи з системою для акредитованих маркетплейсів. Зокрема, з 1 квітня для маркетплейсів, акредитованих у системі, скасовується мінімальний щомісячний платіж (абонентська плата) за одним з ключових напрямів акредитації. 

Читайте також: "Як придбати військові облігації"

Зміни діятимуть на період воєнного стану. Для фіксації цих змін ДП “Прозорро.Продажі” підпише додаткові угоди до чинних договорів з операторами маркетплейсів. 

За період війни з 24 лютого 2022 року державне підприємство вже вдруге спрощує умови для роботи маркетплейсів (майданчиків) у системі. Перший етап спрощення умов було запроваджено на початку березня цього року, коли, розуміючи складні умови для кожного з бізнесів, які склалися з початком війни, з власної ініціативи ДП “Прозорро.Продажі” оголосило про зменшення обов'язкового платежу на 40% (з 50 тис грн до 30 тис грн) за лютий і березень 2022. 

Варто зазначити, що ДП “Прозорро.Продажі” не фінансуються з державного бюджету. Єдине джерело доходів держпідприємства, коштом якого фінансується діяльність ДП, підтримка роботи електронної торгової системи (ЕТС), а також технічна розробка відповідно до ухвалених законів, — це комісія, сплачена покупцями за результатами онлайн-аукціонів. 

Умови платежів або ж комісій, сплачувані покупцями за результатами онлайн-аукціонів зберігаються без змін. Коштом цих платежів і здійснюється утримання всієї електронної торгової системи, розробка нових ІТ-продуктів, що вимагаються від системи, згідно з законодавством тощо. Відповідно, лібералізація умов та підтримка маркетплейсів у системі на період воєнного часу здійснюється коштом власної ліквідності ДП. 

Нагадаємо, державне підприємство «Прозорро.Продажі» продовжує працювати в умовах воєнного стану та забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду майна. Інформація про результати усіх аукціонів в системі, в тому числі тих, що відбуваються за період війни, відкрита та доступна у публічному модулі аналітики

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати