30 травня 2023, 18:30

DOZORRO: В Україні під час війни продовжують купувати бухгалтерські програми, пов’язані з росією

DOZORRO

З початку повномасштабного вторгнення у Prozorro уклали договорів на закупівлю бухгалтерського програмного забезпечення, що має зв’язки з рф, на майже 16 млн грн. Це майже чверть суми, яку витратили на такі публічні закупівлі. Ідеться про придбання програм BAS, UA-Бюджет та KBS, що наслідують підсанкційну російську 1C, а також програми "УБС", що схожа на російський "Парус", повідомив проєкт DOZORRO Transparency International Ukraine.

Читайте також: "СБУ затримала російського інформатора, який шпигував за Силами оборони на Донбасі".

Так, РНБО ще у 2017 заборонила розробнику 1C продавати свої продукти в України. У 2020-му році вона розширила санкційний список й додала до нього продукти BAS та UA-Бюджет, які створили на основі 1С, щоб обійти санкції. Проте лише з початку повномасштабної війни у Prozorro уклали закупівель цього ПЗ на понад 6 млн грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ще 5,5 млн грн було витрачено на KBS програму, що має ідентичний інтерфейс і структуру з UA-Бюджет.

Додатково на 4,3 млн грн замовники купили супроводження програми "‎УБС" (Українська бухгалтерська система). Бухгалтери відзначають її схожість із російською "Парус", яка також під санкціями.

Як зазначала рік тому редакція DOU, деякі українські компанії не готові відмовлятися від систем 1C, BAS, UA-Бюджет, KBS та інших, бо не хочуть перелаштовувати вибудовані бізнес-процеси, мають уже сплачену ліцензію на певний час наперед, а вартість переходу на новий продукт є достатньо високою. 

Наприклад, бухгалтерка КП "Хмельницький міський центр ПМСД №1" Ольга Домбровська зазначила, що не бачила інших замінників ‎1С, окрім KBS і BAS. Водночас останній для неї більш зручний. Саме цей продукт медзаклад придбав у квітні 2023 року.

"За законом замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, якщо він чи його кінцевий бенефіціар, член або акціонер потрапив під санкції. Якщо замовник цього не зробить, то може отримати від 25,5 тис. до 51 тис. грн штрафу. Виявляти такі правопорушення має Держаудитслужба", пояснила юридична радниця Transparency International Ukraine Анна Куц.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати