08 вересня 2015, 13:38

Довіра до суду падає через свідому дискредитацію з боку політиків та ЗМІ - звернення суддів ВСУ

Судова влада України

Судді Верховного Суду України у відкритому зверненні, ухваленому на зборах суддів, висловили співчуття родинам трагічно загиблих під час подій біля Верховної Ради України 31 серпня 2015 року правоохоронців, повідомляє портал "Судова влада України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Громадянам України потрібен правовий захист, а державі – правовий порядок. Забезпечити такі основні засади функціонування держави без судової влади – неможливо, наголошується у відкритому зверненні.

"Лише суди  в  нашій  державі  мають  право  здійснювати правосуддя, що не залежить і не повинно залежати від того, яка політична сила перебуває  на  владному Олімпі.  Інакше – настане правова  анархія, зникнуть і ті залишки поваги до права, що ще залишилися в наших людей", - наголошується у документі.
"У будь - якій державі людина, яка вважає свої права порушеними й шукає справедливості, звертається до суду за вирішенням правового спору.
Людина вважає суд тим органом влади, що уособлює справедливість, а тому повинна довіряти суду. Так само будь-який державний орган у разі виникнення  того  чи  іншого  правового  конфлікту  звертається  за  його вирішенням  до  суду,  спираючись  на  авторитет  судової влади. Довіра  та повага  до  судової влади – гарантії ефективності  системи  правосуддя", - йдеться у зверненні суддів ВСУ.

До формування довіри до судової влади автори звернення закликали, насамперед, політиків, громадських ліячів та ЗМІ, яким найбільше довіряють люди.

"Верховний  Суд  України  висловлює  занепокоєння черговими спробами ігнорування представниками  органів  державної  влади необхідності вжиття дієвих заходів, спрямованих на зміцнення авторитету судової влади. Закликаємо високопосадовців,  політиків  і  громадськість припинити безпідставні звинувачення в непрофесіоналізмі та корупції всіх без винятку суддів,  усієї  судової  системи.  Це  несправедливо стосовно власних співвітчизників,  суддів  і безвідповідально стосовно всього українського суспільства", - наголошується у зверненні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати