04 листопада 2020, 13:00

Доступ до об’єктів інфраструктури для операторів телекомунікацій треба спростити, - ЕВА

ЕВА

Як повідомляють оператори телекомунікацій, що входять до складу Європейської Бізнес Асоціації, наразі існують численні проблеми з доступом до об’єктів інфраструктури, зокрема житлових будинків. Здебільшого це відбувається через ухиляння від вимог законодавства органів місцевого самоврядування, ОСББ чи керуючих компаній.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Застаріле регулювання стримує розгортання 3G та 4G мереж в Україні, - EBA"

В Україні більше трьох років тому був прийнятий важливий для операторів зв'язку Закон №1834-VIII, який мав встановити для всього ринку телекомунікацій зрозумілу, чесну і прозору методологію визначення розміру плати за доступ до інфраструктури.

Однак, за словами компаній-членів Асоціації, наразі оператори не можуть повноцінно розвивати телекомунікаційні мережі, оскільки з боку окремих органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та ОСББ ігноруються та не виконуються вимоги цього Закону. Так, окремі балансоутримувачі взагалі відмовляються укладати договори з доступу до інфраструктури або ж пропонують укладати їх на невигідних умовах, або ж з внесенням умов, не передбачених Законом.

Відмова окремих суб’єктів ринку від виконання норм Закону спотворює конкуренцію і створює штучні перепони для реалізації операторами телекомунікацій інфраструктурний проєктів, обмежує можливості споживачів електронних комунікаційних послуг. Для врегулювання даної ситуації був розроблений законопроєкт №4118, який має комплексно усунути прогалини у чинному законодавстві, що надають можливість балансоутримувачам ухилятись від його виконання.

«Даний документ покликаний врегулювати взаємодію між балансоутримувачами об’єктів та операторами, уточнити окремі положення чинного законодавства. Ми очікуємо, що прийняття законопроєкту забезпечить справедливі та збалансовані умови для розвитку телекомунікаційної інфраструктури в країні, щоб спростити доступ громадян до цифрових сервісів у різних куточках нашої країни», - коментує Тетяна Широченко, координатор комітетів Європейської Бізнес Асоціації.

З огляду на це, Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України та народних депутатів  з проханням сприяти якнайшвидшому розгляду законопроєкту №4118 та його подальшому прийняттю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати