25 червня 2015, 17:59

Добре судочинство – це створення цінностей

Юридична газета

Таку думку висловила суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажинська, цитуючи американського професора в ході виступу на засіданні 1-го дискусійного круглого столу Окружного адміністративного суду м. Києва «Чи є податкові спори індикатором економічної свободи в Україні? Погляди учасників судових засідань», який відбувся 25 червня цього року, повідомляє кореспондент "Юридичної газети".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Доповідь пані Блажівської була присвячена обов`язковому доведенню в судовому засіданні власної позиції. Також вона роз`яснила співвідношення положень ч.2 ст.71 та ст.11, ст.69 КАСУ. Свою точку зору щодо цих питань висловив адвокат АФ «Engarde» Ярослав Яровий. «Де-юре закріплена презумпція вини суб`єкта владних повноважень, а де-факто обов`язок доказування невинуватості лежить на платниках податків», - підкреслив адвокат.

Основною тезою представника державних органів фіскальної служби було наступне твердження: «Навіть за наявності формально правильно складених первинних документів не можна стверджувати, що правомірно сформований руховий аудит».

Про принципи офіційного з`ясування всіх обставин у справі розповіли представники WTS Consulting. Зокрема, Віталій Оджиковський відзначив, що основна принципова відмінність адміністративного процесу від господарського чи цивільного – це обов`язок суб`єкта владних повноважень довести, тоді як в господарському присутня рівність сторін.

Детальніше про цей захід читайте в одному з найближчих номерів «Юридичної газети».

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати