Офіс Генпрокурора повідомляє, що до суду скерували обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої групи, які створили мережу незаконних "реабілітаційних" центрів, де утримували майже 300 людей.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд запровадив пільгову сплату зборів для ветеранського бізнесу у сфері ІВ"
За даними слідства, три заклади діяли у Жовтих Водах та Шахтарському з 2023 року без необхідних ліцензій та дозволів на медичну чи реабілітаційну діяльність.
"Родичі платили організаторам від 6 тисяч гривень за утримання однієї людини, вважаючи, що їхні близькі проходять лікування від залежностей. Натомість людей фактично утримували проти їхньої волі – забирали документи, обмежували свободу пересування та не дозволяли залишати приміщення."
У трьох центрах перебували 287 людей, серед яких — семеро неповнолітніх віком від 14 до 17 років. Після викриття закладів дітей повернули законним представникам. Під час слідства семеро неповнолітніх та 25 дорослих заявили про незаконне позбавлення волі. Під час обшуків правоохоронці вилучили документацію та інші докази незаконної діяльності.
Дії обвинувачених кваліфікували за ч. 3 ст. 146 КК України – незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою з корисливих мотивів. Суд обрав фігурантам запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.



