14 березня 2019, 18:00

До суду направлені 25 проваджень щодо злочинів, пов’язаних з громадськими активістами

Наразі слідчими Нацполіції розслідується 91 кримінальне провадження цієї категорії

У 2014-2019 рр. зареєстровано 149 заяв та повідомлень про злочини та події, які умовно можна віднести до категорії злочинів стосовно громадських активістів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє Голова Національної поліції Сергій Князєв, зазначає прес-служба Нацполіції.

Читайте також: "У 2019 році за участі іноземців скоєно понад 400 злочинів, - Нацполіція".

Так, найбільше таких фактів зареєстровано в Києві (29) та в Одеській (19) області. Ще 18 фактів зафіксовано у Київській області, 15 - у Дніпропетровській області.

"Слідчими відділами поліції відкрито 144 кримінальні провадження. Жертвами злочинних посягань стали 38 активістів, які виступали проти корупції, 31 активіст - відстоював права у сфері довкілля та протидіяв незаконним будівництвам, 19 громадян, які борються за рівні права членів ЛГБТ-спільноти, 16 націонал-патріотів, 18 журналістів, 10 правозахисників, сім депутатів місцевих рад. Шість - це волонтери та інші громадяни з активною життєвою позицією", - зазначив пан Князєв.

Серед категорій злочинів, вчинених стосовно активістів, - 19 вбивств, три погрози вбивством. Ще 38 фактів стосуються спричинення тілесних ушкоджень, зокрема, 31 правопорушення - це легкі тілесні ушкодження. Водночас зареєстровано 33 хуліганства, 13 перешкоджань законній діяльності журналістів. 

"За результатами досудового розслідування до суду направлені обвинувальні  акти у 25 кримінальних провадженнях. Крім того, 18 кримінальних проваджень закрито за відсутністю складу злочину, 9 передано за підслідністю до підрозділів СБУ та прокуратури", - повідомив Голова Нацполіції.

Нагадаємо, справу проти YouControl офіційно закрито.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати