01 березня 2021, 11:07

До КАС ВС подано другий позов, яким оскаржено Указ Президента щодо відсторонення від посади О. Тупицького

Прес-служба Верховного Суду

26 лютого 2021 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшов позов, у якому позивач оскаржує Указ Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020 «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» з моменту його прийняття.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Олександр Тупицький vs УДО: ОАСК відмовив у забезпеченні позову"

Про це повідомляє прес-служба ВС.

Цьому позову присвоєно реєстраційний номер справи –  №  9901/43/21.

Питання щодо відкриття провадження у справі буде вирішено суддею-доповідачем протягом п’яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви.

Позивач уже звертався до КАС ВС з відповідними позовними вимогами.  3 лютого 2021 року Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі № 9901/20/21, мотивуючи тим, що позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Це рішення позивач оскаржив в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду.

Із рішеннями Верховного Суду у цих справах можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, 29 грудня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

10-й голова КСУ Станіслав Шевчук прокоментував указ Президента щодо відсторонення нинішнього голови суду.

Конституційність рішення Президента також прокоментували член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук та Представник Верховної Ради в Конституційному Суді України Ольга Совгиря.

Представник Президента в КСУ Федір Веніславський наголосив, що О. Тупицький не має повноважень на скликання спеціального засідання Конституційного Суду.

КСУ відмовився виконувати указ Президента про відсторонення від посади Тупицького О.М.

19 січня Олександра Тупицького не пустили до приміщення КСУ.

21 січня Олександр Тупицький звернувся до Президента з проханням розблокувати роботу КСУ та усунути протиправно створені працівниками Управління державної охорони України перешкоди для виконання суддями КСУ своїх повноважень.

28 січня Олександр Тупицький позивається до УДО, яке не пропускало його в будівлю суду.

Також нещодавно в інтерв'ю ЮГ 10- й Голова КСУ Станіслав Шевчук розповів про шлях, який йому довелося пройти, оскаржуючи незаконне рішення про звільнення.

Крім того, 1 лютого 2020 року до КАС ВС надійшов позов, у якому позивач оспорює Указ Президента України про звільнення О. Тупицького.

ОАСК відкрив провадження і призначив підготовче засідання на 24 лютого за позовом Олександра Тупицького до УДО щодо недопуску позивача  до виконання ним повноважень Голови Конституційного Суду України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати