28 січня 2020, 11:27

Дітям хочуть заборонити користуватися мобільними телефонами під час навчання

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2792 від 22.01.2020 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, та не створення перешкод для отримання освіти іншими здобувачами освіти".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд передав у ВРУ законопроект про компенсації за затримки виплат".

Законопроект розроблено з метою допомогти дітям зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж. Також заборона на використання гаджетів з доступом до мережі інтернет дозволить скоротити випадки інтернет-булінгу, а також остаточно вирішить питання з крадіжками дорогих апаратів.

Так, пропонується внести доповнення до Законів України "Про вищу освіту" та "Про загальну середню освіту":

  • у Законі України "Про вищу освіту" запропоновано встановити норму, згідно з якою здобувачі освіти зобов’язані, зокрема, не створювати перешкоди для отримання освіти іншими здобувачами освіти;
  • у Законі України "Про загальну середню освіту" запропоновано зобов’язати батьків або осіб, які їх замінюють, виховувати повагу до честі та гідності інших учнів (вихованців) та працівників закладу середньої освіти, що здійснюють освітню діяльність; дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу загальної середньої освіти, вимог локальних нормативних актів тощо; дбати про те, щоб дитина не створювала перешкоди для отримання освіти іншим учнями (вихованцями).

Також запропоновано встановити заборону на використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, усіма учасниками навчально-виховного процесу під час проведення навчальних занять за винятком використання таких пристроїв в освітніх цілях та дітьми з особливими освітніми потребами.  

Читайте також: "Олександра Мережка обрано віцепрезидентом ПАРЄ".

При цьому встановлено, що порядок користування мобільним зв'язком та іншими пристроями, що мають підключення до інтернету, у закладах загальної середньої освіти визначається керівниками загальноосвітніх навчальних закладів за участю учнівського та батьківського та інших органів самоврядування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати