11 вересня 2015, 9:42

Дискусійний клуб "Ефективне правосуддя" обговорює тему тиску на суд

Асоціація правників України

У Харкові 10 вересня розпочав роботу дводенний дискусійний клуб «Ефективне правосуддя»: «Вплив на суд: неправомірний тиск чи стандарти демократії?», повідомили в Асоціації правників України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Варто зазначити, що ажіотаж навколо заходу перевершив всі очікування – реєстрація була закрита вже задовго до його проведення.

Захід принципово іншого рівня спілкування – починаючи від місця проведення і закінчуючи специфікою тем, що обговорюються. Загалом, місце проведення варте окремої уваги – галерея «Єрмілов-центр», оформлення у сучасному стилі «лофт», в якій наразі проходить виставка картин та інсталяцій місцевого художника.  

«Тема сьогоднішнього заходу дуже відрізняється від звичних нам круглих столів та конференцій. Ця тема - не суддів і не юристів, а експертів з різних галузей знань, які дозволяють нам поглянути на себе збоку», - прокоментував тематику заходу Віталій Усатий, голова Господарського суду Харківської області

Так, перший день роботи дискусійного клубу охопив соціологічні, психологічні та філософські питання впливу на суд. Для чіткого розуміння суспільної поведінки, маніпулятивних стратегій та міри професійної деформації у дискусії беруть  участь спеціалісти у відповідних сферах  - соціолог  Олена Горошко та вчені-психологи Максим Жидко та  Анастасія Горецька.

Програмні організатори заходу - Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Конституційної комісії та Тетяна Суярко, суддя Господарського суду Харківської області – переконані, що цей захід покладе початок масштабній дискусії, приверне увагу суспільства до проблеми здійснення впливу на суд та допоможе усвідомити межу між стандартом демократії та неправомірним тиском.

«У нас є унікальна можливість започаткувати серію заходів у Харкові для обговорення дійсно проблемних питань судочинства», - зазначив  Максим Шевердін, член Правління АПУ, голова Відділення АПУ в Харківській області, адвокат, партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери», виступаючи на відкритті заходу.

З вітальним словом до учасників заходу також звернулася Валентина Коржик, директор Харківського регіонального відділення Національної школи суддів України.

Другий день засідання дискусійного клубу буде присвячений юридичним питанням – незалежності суддів, правовим аспектам здійснення впливу на суд та низки інших.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати