18 березня 2015, 13:43

Державна стратегія регіонального розвитку до 2020 року повинна бути розроблена до травня - Мінрегіонбуд

Урядовий портал

Розробка Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року повинна бути завершена до травня цього року. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час наради у Мінрегіонбуді, присвяченої реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міністр наголосив, що Мінрегіонбуд рекомендовано до кінця поточного тижня проаналізувати всі проекти щодо регіонального розвитку. Він також відзначив, що підготовка документа проводитись з урахуванням практики ЄС та забезпечити комплексний розвиток територій.

«Державну стратегію регіонального розвитку до 2020 року потрібно зробити якісно. Не просто документ на 150 сторінок, який ніхто не читатиме. Це має бути дійсно маршрутна карта, яка дасть можливість оцінити, що вже зроблено, що – тільки розпочато, і що – потребує завершення», - заявив Геннадій Зубко.

 «Робота дуже складна. Це стратегічне питання і до нього потрібно поставитись серйозно. Ми вступаємо у дуже конкурентне середовище – Європейський Союз. Україна має невелику конкурентоспроможність навіть порівняно з найближчими сусідами – Польщею та Чехією, не кажучи вже про Німеччину, Францію та інші країни», - сказав Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр-міністр України підкреслив, що Державна стратегія  регіонального розвитку до 2020 року має визначати потреби конкретного регіону. «Наприклад, на сьогоднішній день Івано-Франківськ, Буковель, невеликі містечка на Західній Україні, враховуючи окупацію Криму, дають Україні можливість перетворитися на серйозну туристичну зону», - переконаний Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр нагадав, що Закон «Про засади державної регіональної політики» визначає необхідність затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року. Крім того, укладена і ратифікована Угода про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, яка відкриває можливість залучити фінансування з фондів Європейського Союзу в розмірі 55 млн євро для реалізації завдань державної регіональної політики.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати