30 жовтня 2020, 15:31

Денис Малюська прокоментував законопроєкт Президента про перезавантаження КСУ

Міністр юстиції Денис Малюська вважає законопроєкт Президента України про перезавантаження Конституційного Суду України політичним рішенням, яке має право на існування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент пропонує повністю звільнити склад КСУ та скасувати рішення щодо антикорупційної реформи".

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. 

"Нагадаю – розгляду у КСУ очікують практично усі ключові реформи, прийняті Верховною Радою України останніми роками. На кону – банківська та земельні реформи, існування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Вищого антикорупційного суду України та Великої Палати Верховного Суду України та чимало інших ключових досягнень останніх років. РНБОУ та Президент, зваживши на усі ризики, підтримали ідею політичного врегулювання проблеми шляхом перезавантаження усього складу Конституційного Суду України, що і було оформлено відповідним законопроєктом", - зазначив Денис Малюська.

Він додав, що чимало опонентів такого рішення вказали, що воно не є юридичним та не відповідає вимогам закону і Конституції, а тому не може бути підтримано."Слід віддати належне, чимало з них спробували запропонувати альтернативні юридичні варіанти врегулювання проблеми, які, на жаль, чудові у всьому, крім реалістичності або ж ефективності", - наголосив Міністр.

"Як Міністр юстиції я є одночасно і політиком, і юристом, а тому боротьба "внутрішнього юриста" з "внутрішнім політиком" є ще жаркішою та затятішою, аніж більшість суперечок у фб. Результат цих суперечок – моє переконання, що політичне вирішення проблеми має право на існування. Мало того, такого роду суперечка (хоча і значно більшого ступеня ваги) між політичним та юридичним рішенням уже була не так давно, у 2014 році", - написав Міністр юстиції.

Зокрема, він нагадав, що у 2014 році суспільну довіру втратив Янукович та його команда.

"У часи Революції гідності було прийнято чимало політико-правових рішень, де трагічність ситуації цілком правильно і справедливо переважила окремі вузькі юридичні обмеження. Одним з таких політико-правових рішень стала чинна редакція Конституції України. До того ж, нагадаю, чинна Конституція – це саме політико-правове рішення, яке «розвернуло» дію несправедливого рішення Конституційного Суду України. Рішення, винесеного КСУ, за чутками, під політичним тиском та за чималу грошову винагороду від тодішньої влади", - зазначається у повідомленні.

На його думку, секрет успішності тих рішень у тому, "що це був суспільний компроміс та реалізація справедливості".

"Це – єдиний критерій, який відрізняє справедливе політичне вирішення складної суспільної проблеми від антиконституційних дій або ж (іноді) узурпації влади. Тому чи має право на життя і реалізацію ініціатива Президента щодо перезавантаження КСУ? Моє внутрішнє переконання – так, якщо вона буде підтримана Верховною Радою України і суспільством. Рада національної безпеки та оборони України та Президент України своє слово сказали. Суспільство, здається, теж. Черга Верховної Ради України", - зауважив Денис Малюська.

(для перегляду натисніть на зображення)

малюська

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати