26 березня 2020, 16:15

Дані про рахунки самозайнятої особи: інформація відображається в е-кабінеті

Головне управління ДПС у Київській області

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Податковим Кодексом передбачено, що банки та інші фінансові установи зобов’язані надсилати повідомлення про відкриття або закриття рахунків платникам податків, зокрема самозайнятим фізичним особам, до контролюючих органів, у яких перебувають на обліку платники податків, у день відкриття/закриття рахунка.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Фонд соцстраху здійснюватиме виплати за лікарняними за розширеним переліком страхових випадків"

Як зазначається, пунктом 69.7 ст. 69 ПКУ передбачено обов’язок фізичної особи — підприємця та особи, яка провадить незалежну професійну діяльність повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких вони відкривають рахунки.

Так, згідно з абзацом першим п. 5 розділу І Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 1 квітня 2019 року № 56) зі змінами та доповненнями, клієнти банків мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської/підприємницької/інвестиційної/незалежної професійної діяльності/діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, і власних потреб.

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів затверджений наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 р. № 721.

Електронний кабінет платника забезпечує платникам можливість реалізації прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, в тому числі шляхом, зокрема, перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, здійсненням податкового контролю (п. 42 1.2 ст. 42 1 ПКУ).

У разі встановлення статусу клієнта як самозайнятої особи (ФОП або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) банки та інші фінансові установи при відкритті/закритті рахунків клієнта надсилають повідомлення до контролюючого органу про відкриття або закриття будь-яких рахунків платника податків — самозайнятої особи, у тому числі відкритих для власних потреб.

У розділі «Облікові дані платника» приватної частини Електронного кабінету відображаються, зокрема, дані про всі рахунки самозайнятої особи, відкриті у банках та інших фінансових установах (поточні, депозитні, кредитні тощо). 

Нагадаємо, на час карантину процесуальні строки та позовну давність можуть подовжити.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати