13 серпня 2020, 18:17

ЦВК має усі підстави оголошувати вибори до районних рад, - роз’яснення

Міністерство розвитку громад та територій України

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відповів на звернення ЦВК та Мінрегіону щодо виборів до районних 25 жовтня 2020 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ситуація в Білорусі: АПУ підтримала колег і засудила факти порушення прав людини".

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Так, комітет роз’яснив, що Центральна виборча комісія має підстави і повноваження призначати вибори до районних рад новостворених районів.

У роз’ясненні зокрема йдеться: "…Верховною Радою України 17 липня 2020 р. було прийнято Постанову №807-ІХ "Про утворення та ліквідацію районів", п. 1 якої в Україні було утворено 136 нових районів. При цьому з метою забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 р. на новій територіальній основі п. 5 зазначеної Постанови Центральну виборчу комісію уповноважено забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з урахуванням районів, утворених відповідно до цієї Постанови.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 Виборчого кодексу України призначення перших виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів у порядку, визначеному законом, належить до повноважень Центральної виборчої комісії.

З огляду на вищезазначене, вважаємо, що Центральна виборча комісія, попри певну неузгодженість окремих положень частин 7, 9 ст. 194 Виборчого кодексу України із законодавством у сферах місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, має всі необхідні правові підстави для призначення перших виборів депутатів районних рад в Україні на новій територіальній основі".

Нагадаємо, набрав чинності закон, що пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати