28 липня 2015, 8:53

Cуди в Одеській області на початку вересня почнуть впроваджувати систему "Електроний суд"

Судова влада України

В Одеській області вперше в Україні планується впровадження повної версії проекту "Електронний суд", що передбачає електронний документообіг між учасниками процесу та судом, а також повне ведення діловодства по справі в електронному вигляді. Таке рішення прийняла Рада суддів України  на засіданні 22 липня 2015 року, повідомляє портал «Судова влада України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Впровадження зазначеного проекту буде здійснюватись за сприяння проекту USAID "Справедливе правосуддя" та при співпраці із Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області.

Основний принцип проекту "Електронний суд" полягає в налагодженні процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між судовими установами, учасниками судового процесу, а також іншими державними структурами з метою забезпечення справедливого та неупередженого правосуддя в Україні. Запровадження розпочнеться з 1 вересня 2015 року.

На першому етапі документообіг в електронному вигляді буде здійснюватися тільки по окремих справах: головний критерій - кількість документів у матеріалах справи. На другому етапі після доопрацювання програмного забезпечення електронний документообіг буде здійснюватись між судами усіх інстанцій, що дозволить пересилати справу з одного суду до іншого за декілька секунд, а вже на третьому етапі електронний суд буде доступний для всіх громадян по всіх категоріях справ.

Запровадження електронного документообігу в судах сприятиме забезпеченню швидкого і зручного доступу громадян до інформації про рух справи, обміну процесуальними документами між учасниками процесу та судом, а також зменшенню витрат учасників процесу.

Налагодження процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді покликане спростити спілкування між громадянами і судовими установами.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати