30 вересня 2020, 18:20

Карантин змусив перестати боятися цифрових технологій та спричинив розвиток нових онлайн-платформ

Такою була основна думка віртуального заходу «Формування сучасної сфери юстиції», організованого корпорацією Microsoft. Захід був присвячений галузі юстиції та тому, як використовувати цифрові технології для формування довіри громадян та залучення їх до правосуддя завдяки захисту інформації, інфраструктури та забезпечення відповідності нормативним актам.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ключовими викликами, що постають перед системою правосуддя, є навантаження суддів надмірною кількістю паперів і недостатність часу на їх обробку. Це призводить до порушення строків розгляду справ, від чого потерпає ефективність системи, що досить часто веде до суддівських помилок та корупції», — так окреслила нинішню ситуацію у системах правосуддя директор державного сектору Microsoft EMEA Ріта Тенан. Ці питання, на її думку, можна вирішити, залучивши нові тенденції, а саме забезпечення суддів сучасними робочими місцями не лише у залі суду, а й за комп’ютером, полегшенням розподілу справ, оптимізацією співпраці та менеджменту, оптимізацією витрат та полегшенням використання доступних інструментів. Основним рішенням для таких проблем може бути створення віртуальних судових засідань.

Директор з промисловості Microsoft Евангелос Хрисафідіс розкривав поняття цифрової зрілості та демонстрував платформу для сучасного судочинства, яку розробив Microsoft. Основною ідею було створення доступності до інформації для учасників справи будь-де і будь-коли, забезпечення захисту персональних даних, автоматизація руху справи, зменшення судових витрат та забезпечення бізнес-аналітики, що в сукупності має стати факторами доступності віртуальних слухань справи.

Віртуальна платформа судочинства, за словами виконавчого директора Microsoft Хорватія та БіГ Роберта Меле, доступна на усіх гаджетах, забезпечуючи приватність особи та водночас доступ до правосуддя, і таким чином програма трансформує співпрацю у цифровій судовій залі.

Старший радник генеральної прокуратури Республіки Словенія Алеш Юванчич та державний прокурор генеральної прокуратури Республіки Словенія Аніта Ветерник поділилися з учасниками заходу здобутим досвідом у користуванні платформами Microsoft як для вирішення справ, так і для проведення навчань. А керівник сектору підтримки кваліфікації Міністерства юстиції Республіки Словенія та центру підготовки суддів Крістіна Умек Дженко зазначила: «Під час карантину ми шукали надійні платформи для проведення навчань, адже наші семінари є закритими, тому ми переживали за збереження конференційної інформації. Використовуючи віртуальну платформу Microsoft, ми перестали боятися проводити масштабні онлайн-навчання та вже повністю відмовилися від офлайн формату».

Учасники заходу мали змогу переглянути демоверсії прикладних рішень та дізнатися про нові програми. Однією з таких, яка вже має результати і в України, є програма «Пульс суду». Головною її метою є покращення доступу до правосуддя, забезпечення прозорості та ефективності діяльності судової системи. Консультант та керівник проєкту «Пульс суду» Валід Мадхун зазначив: «Причину підвищення результативності фактично слід шукати у поєднанні кількох факторів, таких як виділені ресурси, а також методи оцінки результативності роботи суду та використання ІТ як рівня для вдосконалення, а не як самоцілі». За словами експерта, проєкт націлений на зміни у категоріях часу, якості та ефективності.

Про штучний інтелект у сфері правосуддя та програму ADD Solution Leges.ai розповідали архітектор ІТ-рішень Microsoft CEE Анела Гуськович та COO ADD Business Solutions Словенії Андрій Гудоклін. Презентована програма працює як самостійна машина, що здатна виконувати роботу з визначення ідеї чи проблеми, пошуку документів за тегами, порівняння норм, виявлення суперечностей, знаходження потрібної інформації, запису показань, зберігання особистих даних тощо. Поки програма працює як демоверсія, але розробники гарантують ефективність її роботи.

«Не слід боятися залучати технології, вони працюють лише на користь людині, просто треба навчитися ними оперувати», — підсумували організатори заходу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати