15 травня 2020, 10:33

COVID-19: Gilead Inks укладає ліцензії з виробниками дженериків на ремдесівір для 127 країн

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Отримавши раніше дозвіл на застосування препарату ремдесівір для лікування COVID-19, Gilead Sciences стала шукати партнерів-виробників, щоб допомогти збільшити виробництво. За допомогою ряду ліцензійних угод з виробниками дженериків компанія Gilead зробила перші кроки по створенню цієї мережі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Gilead підписала невиключні ліцензійні угоди з п'ятьма виробниками непатентованих ліків, що діють в Індії і Пакистані, для виробництва ремдесівіра для терапії COVID-19 для 127 країн. Про це повідомив виробник ліків. Gilead буде працювати з Cipla, Mylan, Ferozsons Laboratories, Hetero Labs і Jubilant Lifesciences, щоб виробляти препарат в основному для країн із низьким і середнім рівнем доходу. У список також включені країни з більш високим рівнем доходу, «які стикаються зі значними перешкодами в доступі до охорони здоров'я». Відповідно до угод, Gilead поділиться своїми виробничими ноу-хау з п'ятьма компаніями, щоб допомогти їм прискорити виробництво ремдесівіра. Кожній компанії буде дозволено встановлювати ціну на свою власну дженерикову версію препарату.

Нові дані клінічних випробувань свідчать про те, що внутрішньовенне введення препарату допомогло скоротити час одужання деяких госпіталізованих пацієнтів із хворобою COVID-19. Без інших перевірених методів лікування лікарі, ймовірно, розглянуть можливість його використання для лікування коронавіруса.

За інформацією Gilead, ліцензовані виробники ліків не будуть виплачувати роялті Gilead до тих пір, поки Всесвітня організація охорони здоров'я не скасує нову надзвичайну ситуацію в області суспільної охорони здоров'я, викликану коронавірусом, або поки не буде схвалений інший метод лікування COVID-19. Pfizer, який розробляє кандидата разом із партнером BioNTech, заявив, що він оцінює необхідність аутсорсингу виробництва деяких своїх портфелів ліків, щоб звільнити місце для масових вакцин проти COVID-19 в найближчі місяці.

У цьому місяці ремдесівір (remdesivir) отримав схвалення FDA на екстрене використання для лікування важкохворих пацієнтів із COVID-19.

Нещодавно Gilead заявила, що шукає зовнішніх партнерів для підвищення здатності виробляти ремдесівір для країн Європи, Азії та за її межами принаймні до 2022 р. За інформацією Gilead, виробництво ремдесівіра залежить від «дефіцитної» сировини, яка має власні «тривалі» терміни виробництва. Виробник ліків відзначає, що, рухаючись вперед, координація виробництва препарату буде «критичною».

Минулого тижня Gilead також заявила, що веде переговори про видачу ліцензії на препарат Патентному пулу лікарських засобів - організації, яка потім може субліцензувати його для компаній-генериків для поширення на ринках, що розвиваються. Як демонструє сайт MPP, Gilead вже ліцензувала кілька інших ліків для групи.

Прагнення Gilead підтримати виробництво ремдесівіра відбувається через те, що виробники ліків в усіх напрямках прагнуть розширити виробництво для своїх власних методів лікування і вакцин.

Генеральний директор Gilead Даніель О'Дей (Daniel O'Day) раніше заявив CNBC, що компанія працює над розширенням свого ланцюжка поставок після вивчення інших серйозних спалахів, таких як грип. Компанія заявила, що планує провести понад 140 000 раундів свого 10-денного режиму лікування до кінця цього місяця і чекає, що до кінця цього року може зробити 1 млн раундів. Gilead заявила, що в наступному році зможе провести «кілька мільйонів» раундів свого противірусного препарату.

Хоча Gilead раніше видавала добровільні ліцензії компаніям-генериків на деякі інші свої ліки, компанія все ще стикалася з критикою, що її зусилля просто не зайшли досить далеко, оскільки деякі країни з розбитими системами охорони здоров'я були виключені. Проте, як зазначалося раніше, нова виконавча команда намагається випередити критиків, укладаючи далекосяжні угоди з ремдесівіром.

На даний момент неясно, якою мірою ремдесівір може стати стандартом медичної допомоги, оскільки повні результати дослідження ще не опубліковані. Але Gilead прогнозує світовий попит на лікування і сподівається укласти угоди про виробництво з іншими компаніями, щоб зробити ліки доступними в багатших країнах, які не охоплюються новими ліцензійними угодами.

Акції Gilead впали приблизно на 3,5%, скоротивши ринкову капіталізацію приблизно на 3 млрд дол. Незважаючи на зусилля з ліцензування, Gilead зіткнулася з деякою критикою з приводу своїх останніх угод.

Public Citizen, група споживачів, зазначила, що майже половина населення світу, або близько 3,7 млрд чоловік, знаходяться за межами територій ліцензування. Організація також стверджувала, що ліцензійні угоди «будуть перешкоджати конкуренції на ринку генериків у великих країнах із середнім рівнем доходу, таких як Бразилія, Китай і Мексика, де потреби в лікуванні можуть бути особливо серйозними». Замість цього Public Citizen закликала Gilead передати свій патент і технологію у відкритий доступ.

Генеральний директор Regeneron Лен Шлейфер (Len Schleifer) повідомив CNN, що виробничі потужності для задоволення глобального попиту на лікування або вакцину COVID-19 «обмежені» - тривожна оцінка одного з виробників ліків, який очолює боротьбу за відповідь на питання щодо нової пандемії коронавіруса. «Якщо ми винесемо уроки з цієї пандемії, щоб при появі COVID-21, -25 або -32 нам знадобилося трохи більше можливостей, щоб ми могли донести це до всіх», - сказав Шлейфер.

Джерела

Gilead agrees 127-country remdesivir licence with generic makers

Gilead inks deals with generics makers to supply COVID-19 therapy remdesivir for 127 countries

Berkeley Lovelace Jr. Gilead strikes deal to make remdesivir coronavirus treatment for 127 countries

Ed Silverman Gilead signs licenses for generic companies to make and sell remdesivir in 127 countries

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати